WYJAZDOWY DEBIUT BAMBINOSÓW PIASTA

Najmłodsi reprezentanci Piasta Żmigród, czyli bambinosy (rocznik 2010) mają za sobą pierwszy turniej piłkarski w życiu. Pod koniec stycznia drużyna prowadzona przez duet trenerski Roberta Kaźmierczaka i Cezarego Kępczyńskiego wzięła udział we wrocławskich zmaganiach Gold Game Cup.

Turniej rozgrywany był w nowoczesnej hali sportowej z pięcioma boiskami ze sztucznej nawierzchni, która znajduje się przy wrocławskim Stadionie Olimpijskim. W zmaganiach bambinosów udział wzięło 20 drużyn z całej Polski m.in. z Warszawy, Opola, Radomska, czy Rudy Śląskiej.

Był to szczególny dzień dla naszej drużyny ponieważ po raz pierwszy w życiu zawodnicy brali udział w tego typu rozgrywkach. Do gry wystawiliśmy dwie drużyny, które ostatecznie zajęły 14 i 15 miejsce, ale nie o wynik tutaj chodziło. Dzieci oraz rodzice bawili się bardzo dobrze. Trzeba zaznaczyć fakt, że młodzi zawodnicy Piasta rywalizowali ze starszymi od siebie o 2 lata dziećmi. Z kolei dwóch zawodników zostało wyróżnionych, byli to Bartosz Świętaszczyk oraz Wiktor Pączka – omówił turniej trener bambinosów Piasta Żmigród Robert Kaźmierczak.

PIAST I ŻMIGRÓD: Cabanek Alex, Świętaszczyk Bartosz, Wasiewicz Kacper, Pytel Jan, Uram Oliwier, Uram Tomasz, Panas Igor, Kowalczyk Maciej, Rudnicki Kacper, Suwalska Zuzanna.

PIAST II ŻMIGRÓD: Tatarek Aleksander, Pączka Wiktor, Żygadło Mikołaj , Rybka Wojciech, Gołębiowski Adam, Calary Marcel, Panas Jakub, Podedworny Ksawery, Szymanowicz Igor.

RUNDA WSTĘPNA PIAST I:

PIAST I – GÓRNIK WAŁBRZYCH 1- 4
Bramka: Pytel Jan

PIAST I – GAME SPORT 1 – 1
Bramka: Świętaszczyk Bartek

PIAST I – AP BUMERANG III WROCŁAW 5 – 2
Bramki: Pytel Jan, Świętaszczyk Bartek x2, Cabanek Alex x2

RUNDA WSTĘPNA PIAST II:

AP BUMERANG IV – PIAST II 7:0

PIAST II – PARASOL WROCŁAW I 0:9

PIAST II – UKP GOL OPOLE 0:12

RUNDA FINAŁOWA PIAST I :

PIAST I – PIAST II 6:1
Bramki dla PIAST I: Świętaszczyk Bartek x2, Cabanek Alex x2, Wasiewicz Kacper, Uram Oliwier
Bramka dla PIAST II: Rybka Wojciech

PIAST I – KP BRZEG DOLNY 1:8
Bramka: Pytel Jan

PIAST I – PROFI AKADEMI 1:5
Bramka: Cabanek Alex

PIAST I – PARASOL II 1:3
Bramka: Świętaszczyk Bartek

RUNDA FINAŁOWA PIAST II:

PIAST II – PARASOL II 0:3

PIAST II – KP BRZEG DOLNY 0:4

PIAST II – PROFI AKADEMI 1:5
Bramka: Tatarek Aleksander