WYJAZDOWO Z LECHIĄ

Przed nami przedostatnie wyjazdowe spotkanie w tym roku. Piłkarze Piasta zmierzą się jutro (sobota, 11 listopada) w Dzierżoniowie z tamtejszą Lechią. Początek spotkania o godz. 13:00.

Wicemistrz poprzedniego sezonu rozpoczął rozgrywki poniżej oczekiwań, a były one wysokie miedzy innymi z powodu przenosin na świeżo wybudowany obiekt, którego pozazdrościć mogą inne dolnośląskie kluby. Podobnie jak Piast, w drugiej części rundy jesiennej dzierżoniowianie mają w terminarzu jednak głównie mecze z niżej notowanymi drużynami. Efektem tego jest bardzo dobry bilans Lechii z ostatnich 5 spotkań, w których zespół trenera Pawła Sibika zaliczył 4 zwycięstwa i tylko 1 porażkę – z liderem rozgrywek Baryczą Sułów. Dzięki temu Lechia nieco zbliżyła się do czołówki wskakując na 9. miejsce w tabeli z dorobkiem 19 punktów i bilansem bramek 32:32. W meczach tej drużyny pada średnio ponad 4,5 gola na jedno spotkanie, co jest najwyższą średnią w lidze obok Baryczy Sułów. 

Nasi zawodnicy w Dzierżoniowie będą chcieli zamazać plamę z ostatniego spotkania, w którym zaliczyli porażkę przed własną publicznością z Górnikiem Złotoryja. Jedynym zawodnikiem, który nie będzie mógł pomóc jutro w realizacji tego zadania będzie Piotr Kotyla, zmagający się z kontuzją kolana.

Po raz ostatni z Lechią mierzyliśmy się 8 kwietnia tego roku i ten mecz na pewno zapamiętamy na długo. Wygrywając do 85. minuty 3:0 po bramkach Jarczaka, Łukaszewskiego i Gołębiowskiego, zremisowaliśmy ostatecznie 3:3. Nie mamy nic przeciwko, aby jutrzejszy mecz dostarczył kibicom równie wiele emocji, lecz tym razem liczymy na happy-end dla naszej drużyny.

Lechia Dzierżoniów – Piast Żmigród

sobota, 11 listopada / godz. 13:00 / Stadion w Dzierżoniowie