WYKORZYSTAĆ DOŁEK RYWALA

Powiedzieć, że Zenit Międzybórz jest ostatnio bez formy, to jak nie powiedzieć nic. Zespół z Międzyborza wygrał na wiosnę tylko raz i w sobotę udamy się na mecz z tą drużyną z jednym celem – zdobyć 3 punkty.

Chodź Zenit wiosnę rozpoczął od zwycięstwa, później było już tylko gorzej. Czarę goryczy przelał remis 3:3 z ostatnim w tabeli KS-em Łomnica. Efekt? Zmiana na ławce trenerskiej. Piotra Konstanciaka zastąpił Arkadiusz Bator, którego kibice Piasta mogą kojarzyć chociażby ze Stali Brzeg czy też Polonia Nysa. Bator do szatni Zenitu wszedł zaledwie na 2 dni przed meczem z Baryczą Sułów i nie mógł zmienić niczego w grze swoich świeżo upieczonych podopiecznych. Zenit uległ sułowianom 0:4 i po świętach przygotowywał się do meczu z przedostatnim BKS-em Bolesławiec, z którym tylko zremisował 1:1 po bramce byłego piłkarza Piasta, Szymona Rusieckiego.

Słaby początek rundy zaowocował osunięciem się międzyborzan na 14. pozycję w tabeli i muszą oni walczyć za wszelką cenę o wydostanie się ze strefy barażowej. Ostatnio coraz głośniej o tym, że zadanie to może być nieco ułatwione, ponieważ Apis Jędrzychowice – aktualny lider jeleniogórskiej okręgówki nie kwapi się, aby spełnić wymogi licencyjne potrzebne do awansu. DZPN poinformował już, że w takim przypadku rozegrany zostanie o jeden baraż mniej, a więc 12. miejsce da automatyczne utrzymanie. 

Będącemu w wyraźnym dołku Zenitowi z pomocą może przyjść Błażej Augustyn. Pozyskany zimą zawodnik to były piłkarz takich klubów jak Lechia Gdańsk czy Jagiellonia Białystok ze 120 występami w ekstraklasie na swoim koncie. Augustyn dochodzi jednak do siebie po kontuzji i po znakiem zapytania jest jego obecność w składzie na mecz z Piastem.

Wątpliwości nie ma natomiast na temat występu Mateusza Żytko w sobotnim spotkaniu. Nasz stoper w mecz z Moto-Jelczem Oława obejrzał 4. żółtą kartkę w tym sezonie i konfrontację z Zenitem obejrzy z ławki rezerwowych.

Mamy nadzieję na to, że w Międzborzu padnie więcej bramek niż w jesiennym meczu Piasta z Zenitem. 16 września ubiegłego roku zremisowaliśmy u siebie 0:0 po obfitującym w faule spotkaniu, w którym arbiter główny pokazał aż 9 żółtych kartek.

Zenit Międzybórz – Piast Żmigród

sobota, 13 kwietnia / godz. 15:00 / Stadion w Międzyborzu