WYMAGAJĄCY POCZĄTEK RUNDY

Koniec czekania! Już w sobotę 2 marca zainaugurujemy rundę wiosenną IV ligi dolnośląskiej. Na pierwszy ogień starcie z rezerwami Miedzi Legnica.

Miedź II to wicelider rozgrywek, który do pierwszego Słowianina traci 6 oczek, ale jak przekonuje trener Łukasz Buliński, jego zespół zamierza walczyć o najwyższe cele. Z pewnością pomoże w tym terminarz, który wygląda dla legniczan bardzo korzystnie. Rezerwy “Miedzianki” zagrają na wyjeździe zaledwie 4 z 17 wiosennych meczów. Atut własnego boiska może zatem mieć spore znaczenie w walce o ewentualny awans.

Szkoleniowiec naszego sobotniego rywala to trener z ambicjami i warsztatem, który został doceniony również przez władze DZPN. Pochodzący z Rawicza Buliński został niedawno przedstawiony jako trener kadry Dolnego Śląska na zbliżający się turniej makroregionalny, w której uwzględnieni zostali także piłkarze Piasta – Piotr Kotula i Adrian Repski.

Wracając do prowadzonych przez niego rezerw Miedzi warto przyjrzeć się sparingom rozegranym przez ten zespół podczas okresu przygotowawczego. Poniżej prezentujemy wyniki wszystkich meczów kontrolnych:

20.01, Miedź II – Barycz Sułów 1:2 
27.01, FK II Pardubice – Miedź II 0:0
3.02, Miedź II – Stal Brzeg 4:5
07.02, Miedź II Legnica – RTS Widzew II Łódź 1:0 (45 minut gry)
07.02, Miedź II Legnica – Wisła II Płock 1:0 (45 minut gry)
10.02, Karkonosze Jelenia Góra – Miedź II 3:4
17.02, Raków II Częstochowa – Miedź II 1:1

 

Podobnie jak Piast, Miedź II w ubiegły weekend rozegrała spotkanie pucharowe i tak jak żmigrodzianie, musiała uznać wyższość rywala. W finale Pucharu Polski okręgu legnickiego zespół trenera Ulińskiego zmierzył się w Polkowicach z tamtejszym Górnikiem. Po regulaminowym czasie gry na tablicy widniał wynik 2:2, co oznaczało, że zwycięzcę wyłonią rzuty karne. W nich lepsi okazali się polkowiczanie i to oni powalczą o miano najlepszych na Dolnym Śląsku.

Wyjazdowy mecz z Miedzią II, której kapitanem niezmiennie jest dobrze znany kibicom Marcin Garuch to dopiero początek wymagającego startu rundy wiosennej dla piłkarzy trenera Marcina Foltyna. Tydzień po spotkaniu z wiceliderem zmierzymy się u siebie z… liderem, a więc Słowianinem Wolibórz. Oprócz klasowych rywali, nasz zespół będzie musiał przeciwstawić się napiętemu terminarzowi, ponieważ do rozegrania zostało nam jeszcze zaległe spotkanie z Łużycami Lubań, co sprawia, że w samym marcu rozegramy aż 6 meczów.

Do rozgrywek przystąpimy bez 4 zawodników, którzy bronili naszych barw jesienią. Klub definitywnie opuścili Kamil Abramowicz, Wasyl Pasichnyk oraz Wołodymyr Pasichnyk, natomiast Tobiasz Jarczak udał się na półroczne wypożyczenie. Z kadry wypadł także Piotr Zabielski przechodzący właśnie rekonwalescencję po operacji stawu skokowego, a lukę po nim zapełnić ma jedyny zimowy transfer do naszego klubu – Jakub Matlak.

Zerknijmy jeszcze tradycyjnie na ostatni mecz Piasta z rezerwami Miedzi. Jesienią rozpoczęliśmy rozgrywki właśnie od spotkania z tym zespołem. Po niezwykle dramatycznym spotkaniu górą byli żmigrodzianie zwyciężając 2:1. Wynik w doliczonym czasie pierwszej połowy otworzył wspomniany już Marcin Garuch. Po zmianie stron wyrównującą bramkę zdobył Piotr Kotyla, natomiast zwycięskie trafienie padło w 94. minucie meczu, a jego autorem był Patryk Łukaszewski.

Z powodu złego stanu boisk w Legnicy sobotni mecz rozegrany zostanie w Wałbrzychu przy ul. Ratuszowej 6. Pierwszy gwizdek punktualnie o godz. 15:00. Liczymy na Wasze wsparcie!

 

Miedź II Legnica – Piast Żmigród
sobota, 2 marca / godz. 15:00 / Stadion Górnika Wałbrzych