WYMĘCZONY AWANS

Dziś w ćwierćfinale Pucharu Polski okręgu wrocławskiego Piast Żmigród pokonał po rzutach karnych GKS Mirków 6:5. Po regulaminowym czasie gry mieliśmy bezbramkowy remis.

Piłkarze z Mirkowa jechali do Żmigrodu praktycznie skazywani na porażkę, lecz boisko szybko zweryfikowało formę obu drużyn. Piast zmagający się z brakami kadrowymi (na tę chwilę Żmigród opuściło 7 zawodników) grał w dość eksperymentalnym składzie, co dało się zauważyć gołym okiem. Piłkarze z Mirkowa wyszli na boisko bez kompleksów i kilka razy w ciągu 90 minut postraszyli Mateusza Filipowiaka m.in. strzałami w słupek czy poprzeczkę. Żmigrodzianie do odważniejszych ataków ruszyli dopiero pod koniec pierwszej połowy. Aktywni byli Eryk Moryson oraz Marek Miziniak.

W drugiej połowie z czasem zarysowywała się przewaga fizyczna i techniczna zawodników Piasta, ale nie mogliśmy tu mówić o atakach, które mogły przynieść zwycięską bramkę Piastowi. Ożywienie do gry żmigrodzian wnieśli Grzegorz Mazurek i Daniel Stanclik, którzy zastąpili w przerwie duet Miziniak-Trzepacz. Wiatru w skrzydła MKS-owi dodała druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla jednego z zawodników Mirkowa. GKS cofnął się na swoją połowę licząc na szybkie kontrataki. Regulaminowy czas gry zakończył się remisem 0:0. Czekała nas więc seria rzutów karnych.

W nich zaś zawodnicy obu drużyn dali popis skuteczności. Mimo, że Mateusz Filipowiak był już wcześniej parę razy bliski obrony, mecz zakończył się dopiero po 6. serii rzutów karnych. W niej nasz bramkarz obronił strzał zawodnika z Mirkowa i dał nam awans do półfinału.

Piast Żmigród 0:0 GKS Mirków (6:5 w karnych)

Skład Piasta: M. Filipowiak – E. Moryson, F. Kendzia, P. Kohut, K. Sosnowski, O. Majbroda, B. Chouwer, S. Sołtyński, C. Kępczyński, M. Miziniak, O. Trzepacz

Rezerwowi: J. Duczemiński, K. Wiktorowicz, G. Mazurek, D. Stanclik, K. Krawczyszyn, P. Łukaszewski, M. Turek