WYSOKA FORMA PIASTA NA NISKICH ŁĄKACH

To była niezwykle udana sobota dla piłkarzy Piasta Żmigród. W meczu 7 kolejki III ligi (grupy 3) żmigrodzianie rozgromili na wyjeździe Ślęzę Wrocław 4-0. Dwie bramki dla ekipy z „Doliny Baryczy” strzelił Patryk Bobkiewicz, a po jednym golu dołożyli Wojciech Bzdęga i Mateusz Jaros.

Do Wrocławia zespół trenera Grzegorza Podstawka jechał z wielką niewiadomą jeśli chodzi o aktualną dyspozycję sportową zawodników. Przypomnijmy, że w ostatniej serii spotkań Piast pauzował, dlatego też każdy żmigrodzki kibic zastanawiał się, czy aby przerwa ta nie wpłynie negatywnie na piłkarzy. Jak się okazało wręcz przeciwnie. W dzisiejszej konfrontacji z wrocławianami, to właśnie reprezentanci Żmigrodu byli stroną zdecydowanie lepszą i zdominowali sytuację na placu gry, co potwierdzili aż czterema zdobytymi golami. Pierwsza bramka wpadła w 16 minucie gry, kiedy to Patryk Bobkiewicz szczęśliwie, ale skutecznie wykończył akcję ofensywną. W 32 minucie rezultat meczu podwyższył Mateusz Jaros. Do szatni na przerwę spotkania żmigrodzianie schodzili więc z dwubramkową zaliczką. W drugiej części gry trzeciego gola dla Piasta strzelił Patryk Bobkiewicz, po asyście Mateusza Jarosa. Rezultat tego pojedynku ustalił w 84 minucie gry Wojciech Bzdęga po dośrodkowaniu Kamila Pilarskiego. Ostatecznie Piast wygrał pewnie z wrocławską Ślęzą 4-0 i zgarnął kolejne cenne 3 punkty. Kolejne III-ligowe emocje żmigrodzkich kibiców czekają w najbliższą środę (13 września, godz. 17.00), kiedy to odrobią zaległości podejmując na własnym stadionie Zagłębie II Lubin.

Ślęza Wrocław  – Piast Żmigród                 0-4(0-2)
Bramki:
Bobkiewicz (16), 0-2 Jaros (32), 0-3 Bobkiewicz (72), 0-4 Bzdęga (84)
Piast: Dariusz Szczerbal – Bruno Dos Santos, Michał Koźlik, Andrzej Korytek, Kamil Pilarski, Paweł Kohut, Damian Celuch (70 Karol Stachowiak), Eryk Moryson (60 Szymon Sołtyński), Mateusz Jaros (75 Oskar Majbroda)., Wojciech Bzdęga, Patryk Bobkiewicz (82  Oskar Trzepacz)).

Wyniki 7 kolejki III ligi:

Zagłębie II Lubin – Ruch Zdzieszowice                   1-1
Adam Buksa 28 – Dawid Czapliński 78

Ślęza Wrocław – Piast Żmigród                                0-4
Patryk Bobkiewicz 16, Mateusz Jaros 32, Patryk Bobkiewicz 72, Wojciech Bzdęga 84

Polonia Głubczyce – Górnik II Zabrze                      0-1
Bartosz Bartczuk 90

BKS Stal Bielsko-Biała – Lechia Dzierżoniów         2-1
Kamil Bezak 55, Piotr Pietkiewicz 70 (s) – Damian Szydziak 67

Miedź II Legnica – Brzeg                                          0-1
Maciej Szymkowiak

Skra Częstochowa – Pniówek Pawłowice Śl.         1-0

Rekord Bielsko-Biała – KS Polkowice                      10 września, 14:00

Unia Turza Śląska – Gwarek Tarnowskie Góry         10 września, 16:00

KS Stilon Gorzów Wlkp. – Falubaz Zielona Góra    10 września, 12:00