WYSOKA WYJAZDOWA WYGRANA MŁODZIKÓW W LIDZE OKRĘGOWEJ

Po ubiegłotygodniowej wysokiej wygranej 8-2 z UKS SP Milicz w meczu inaugurującym sezon w III Wrocławskiej Lidze Okręgowej Młodzików nasza drużyna udała się na pierwszy pojedynek na obcym boisku. W sobotę, 8 września  przed południem na obiekcie sportowym, na którym jeszcze nie tak dawno grały drużyny Polaru Wrocław zmierzyliśmy się z Unią Wrocław, z którą wiosną tego roku dwukrotnie przegraliśmy. Warunki pogodowe do gry były bardzo dobre, niestety nie można tego powiedzieć o boisku, które łagodnie mówiąc było kiepskiej jakości i bardzo przeszkadzało w konstruowaniu kombinacyjnych akcji.

Tyle tytułem wstępu. Pora na konkrety. Piast rozpoczął mecz w tym samym składzie, co z Miliczem. Z jednym wyjątkiem taka sama była ławka rezerwowych. Doszedł Piotr Gałek, rozgrywający pierwszy  mecz mistrzowski w młodzikach. Pierwsza połowa, podobnie jak i cały mecz przebiegała pod nasze dyktando. Niestety pomimo kilku dogodnych sytuacji nie potrafiliśmy otworzyć wyniku. Szwankowała skuteczność. Niespodziewanie prowadzenie dał nam chłopiec, który dopiero przed niespełna trzema tygodniami rozpoczął systematyczne treningi. Mowa o niespełna 10-letnim Tomaszu Filińskim (na zdjęciu powyżej).  Młodzian popisał się efektownym strzałem z dalszej odległości, po którym bramkarzowi gospodarzy przyszło jedynie wyciągnąć piłkę z siatki.  Brawo Tomek pracuj sumiennie dalej ! Tuż przed gwizdkiem na przerwę wbiliśmy drugiego gola. Jego aktorem był Maciej Targoni, jeszcze do niedawna obrońca, a teraz postrach bramkarzy przeciwnych zespołów. Drugie 30 minut było zdecydowanie lepsze w naszym wykonaniu. Strzeliliśmy 6 goli, na które gospodarze odpowiedzieli zaledwie jednym. Bramki uzyskali: trzy niezawodny wiosną Filip Żur, a po jednym dorzucili Szymon Ostromecki, Dominik Mądry i wspomniany już Maciek Targoni. Co ciekawe, Szymek na swojego gola w meczu mistrzowskich musiał czekać niemal 14 miesięcy, od 12 czerwca 2017 roku, kiedy to dwukrotnie pokonał bramkarza Zorzy Pęgów. Dla Dominika było to pierwsze trafienie w grze o punkty.

Pomimo przekonywującej wygranej sytuacja kadrowa drużyny w dalszym ciągu jest trudna. Cieszymy się z wygranych, ale zarazem martwimy się, co przyniesie najbliższa przyszłość.

 

MECZOWA STATYSTYKA

UNIA WROCŁAW

DZIAŁANIE

PIAST ŻMIGRÓD

1

GOLE

8

9

STRZAŁY W SUMIE

38

6

STRZAŁY CELNE

18

3

STRZAŁY NIECELNE

16

0

STRZAŁY ZABLOKOWANE

4

4

RZUTY ROŻNE

14

6

FAULE

2

2

SPALONE

1

19

AUTY

31

2

SYTUACJE

BRAMKOWE NIEWYKORZYSTANE

4

Na zdjęciu zawodnicy Piasta Żmigród, który wystąpili w meczu z Unią Wrocław

Stoją od lewej, pierwszy skład: Filip Cieśla, Szymon Ostromecki, Sebastian Ulidowski, Marek Mosiek, Kamil Figura, Maciej Targoni, Maciej Łukawy, Dominik Mądry i Filip Żur. W klęku od lewej: Tomasz Filiński, Daniel Strządała, Julia Zimmer i Piotr Gałek  (2006) – debiutant.

UNIA Wrocław (śr. wieku 11,44) – PIAST Żmigród (śr. wieku 11,62) 8-1 (2-0)

Skład Piasta: 1. Marek Mosiek (2006) – 6. Sebastian Ulidowski (2006), 2. Szymon Ostromecki (2006) – kapitan zespołu, 11. Filip Cieśla (2006), 16. Dominik Mądry (2006) – 7. Filip Żur (2007), 10. Maciej Łukawy (2006), 14. Kamil Figura (2007) – 4. Maciej Targoni (2006). Ponadto grali: 12. Daniel Strządała (2006) –  bramkarz, 15. Julia Zimmer (2007), 3. Piotr Gałek (2006) – debiut w meczu mistrzowskim i 8. Tomasz Filiński (2008).

Skład Unia Wrocław: Damian Świrski – Jakub Markowski,  Jakub Tołkacz, Julian Trzebniak, Dawid Stachurski, Piotr Siewiera, Roman Maruschchak, Patryk Rachwalik, Igor Kijewski. Ponadto grali:  Maksymilian Ogonowski, Radosław Przystawski, Borys Nesterów, Daniel Chietlewski ?, Jakub Koziróg, Jakub Mech, Mikołaj Sygieda.

BRAMKI:

0-1 Tomasz Filiński, bez asysty, pierwszy gol w meczu mistrzowskim, w ogóle pierwszy w zespole młodzików 24

0-2 Maciej Targoni, asysta z rzutu rożnego Kamil Figura 32’

0-3 Filip Żur, asysta Maciej Łukawy 34

0-4 Dominik Mądry, asysta Filip Cieśla 37

0-5 Filip Żur, asysta Maciej Targoni 43’

1-5  Dawid Stachurski 49’

1-6  Maciej Targoni (głową), asysta z rzutu rożnego Kamil Figura 50 ‘

1-7  Szymon Ostromecki, bez asysty 54’

1-8  Filip Żur, bez asysty, asysta II stopnia Maciej Targoni 58’

Mecz sędziował trener gospodarzy.

Autorzy bramek dla Piasta, od lewej:

Tomasz Filiński, Szymon Ostromecki, Maciej Targoni, Dominik Mądry i Filip Żur.

Wyniki III kolejki:

Olympic IV Wrocław – FC Wrocław III Academy 5-1

Tęcza Brzezia Łąka – UKS AS Milicz brak wyniku

UKS SP Milicz – Tęcza Brzezia Łąka 0-4

Unia Wrocław – Piast Żmigród 1-8 (0-2)

Plan zajęć w najbliższym tygodniu:

  • poniedziałek (10 września) – trening
  • wtorek (11 września) – trening
  • środa (12 września), godz. 18.00 w Miliczu – mecz IV kolejki III Wrocławskiej Ligi Okręgowej Młodzików z UKS AS Milicz
  • czwartek (13 września) – trening
  • sobota (15 września), godz. 10.00 w Żmigrodzie na bocznym boisku – mecz V kolejki III Wrocławskiej Ligi Okręgowej Młodzików z PKS Łany.