WYSTRZAŁOWE ROZPOCZĘCIE WIOSNY PRZEZ JUNIORÓW

Minionej niedzieli juniorzy Piasta Żmigród zainaugurowali rundę wiosenną bieżącego sezonu we Wrocławskiej Lidze okręgowej. Żmigrodzianie w meczu wyjazdowym rozgromili Barycz Sulów 9-1. Hattrickami w tym spotkaniu popisał się duet Piotr Robak i Patryk Łukaszewski.

Od połowy stycznia podopieczni trenera Dominika Piotrowskiego przygotowywali się do rundy rewanżowej tego sezonu. Bardzo długi, bo 8-tygodnoiwy czas treningów, połączony z meczami towarzyskimi dal wymierny efekt, gdyż już w pierwszej konfrontacji o punkty żmigrodzianie dali pokaz niezwykłej skuteczności. Niedzielny festiwal strzelecki rozpoczął Krzysztof Wiktorowicz  już w 180 sekundzie gry. Jeszcze w pierwszej części spotkania trzy bramki dołożył Piotr Robak i żmigrodzianie na przerwę schodzili w bezpiecznej sytuacji. Druga odsłona meczu, to kolejne 5 goli dla Piasta, który ostatecznie wygrał 9-1. Aktualnie juniorzy żmigrodzkiego klubu zajmują pozycje lidera ligowej klasyfikacji, mając 5 punktów przewagi nad Śląskiem Wrocław.  W najbliższy weekend ekipa trenera Dominika Piotrowskiego pauzuje zew względu na fakt, że z ligi wycofała się Barycz Milicz. Kolejne spotkanie juniorzy zaliczą w sobotę (13 kwietnia, godz. 11.00) na wyjeździe z Wiwą Goszcz.

Barycz Sułów – Piast Żmigród        1:9(1:4)