Z KLUCZBORKIEM O PRZEDŁUŻENIE PASSY

Trwa 11-dniowy maraton spotkań rozpoczęty meczem z Cariną Gubin. Już jutro żmigrodzianie zagrają na wyjeździe z MKS-em Kluczbork. Pierwszy gwizdek o godz. 17:00.

Nasz jutrzejszy rywal przeżywa właśnie zwyżkę formy. W 2 ostatnich meczach MKS pokonał na wyjeździe Gwarka Tarnowskie Góry (1:0) i rozbił u siebie Pniówek Pawłowice aż 4:0. W Kluczborku szukano rozwiązania, które pomoże drużynie odbić się od dna po fatalnej końcówce rundy jesiennej. Pod koniec marca nowym trenerem drużyny z Opolszczyzny został dobrze znany w Żmigrodzie Kamil Socha, a na swój debiut na ławce trenerskiej czekał ponad 2 tygodnie. Po zaledwie 2 meczach w roli szkoleniowca MKS-u zrezygnował on jednak ze swojej funkcji, jako oficjalny powód podając kwestie zdrowotne. Sochę zastąpił dotychczasowy asystent Tomasz Chatkiewicz i to właśnie pod jego wodzą kluczborczanie zaliczyli 2 ostatnie wygrane.

MKS na ten moment zajmuje 16. miejsce w tabeli z dorobkiem 26 punktów i bilansem bramek 29:43. Podobnie jak zespół Piasta, mają oni do rozegrania jedno zaległe spotkanie. Najlepszym strzelcem ekipy z Kluczborka jest Lucjan Zieliński z 9 trafieniami w tym sezonie. Za nim z 8 bramkami plasuje się były król strzelców III ligi, Marcin Przybylski. Duet ten odpowiada zatem za prawie 60% bramek zdobytych przez MKS w tym sezonie.

Ostatnie starcie obu drużyn miało miejsce 25 września ubiegłego roku w Żmigrodzie. Górą był wtedy Piast, który kilka dni wcześniej objął nie kto inny jak… Kamil Socha. W wygranym przez żmigrodzian 4:2 spotkaniu, po 2 bramki zdobyli Daniel Stanclik i Kacper Głowieńkowski. Dla MKS-u trafiali natomiast Marcel Jaszczyk i Patryk Moś.

Do Kluczborka Piast uda się bez pauzujących za kartki Marcina Gołębiowskiego i Oskara Majbrody. U naszych rywali natomiast z tego samego powodu zabraknie Kamila Nykla.

MKS Kluczbork – Piast Żmigród 

Sobota, 30 kwietnia / godz. 17:00 / Stadion Miejski w Kluczborku