Z ŁOMNICĄ NA OTWARCIE MAJÓWKI

W sobotę piłkarze Marcina Foltyna zaliczyli trzecie zwycięstwo z rzędu, wygrywając z Iskrą Księginice. Juro (środa, 1 maja) staną przed szansą przedłużenia tej passy. O godz. 14:00 zmierzymy się z KS-em Łomnica w meczu 27 kolejki IV ligi dolnośląskiej.

Jutrzejszy rywal Piasta to klub, który powoli żegna się z IV ligą dolnośląską i ma już tylko matematyczne szanse na utrzymanie. KS Łomnica zajmuje przedostatnią pozycję w tabeli z dorobkiem zaledwie 11 punktów. Na 26 meczów podopieczni trenera Macieja Maćkowskiego zwyciężyli tylko w 3 spotkaniach, ale co ciekawe, jedno z tych zwycięstw przydarzyło się w ten weekend w meczu z BKS-em Bolesławiec, co pozwoliło uciec z ostatniego miejsca w tabeli. W tej rundzie łomniczanom udało się jeszcze urwać punkty remisując z Zenitem Międzybórz oraz Iskrą Księginice. Z drugiej zaś strony zdarzały się im takie porażki jak 0:9 z Baryczą Sułów i nie można zapominać, że jest to zespół z najmniejszą liczbą strzelonych (19) i największą liczbą straconych (98) bramek.

Na mecz z KS-em Łomnica wyjdziemy z szacunkiem do rywala, ale też jasnym zadaniem – zdobyć kolejne punkty i pokazać przed derbami Doliny Baryczy, że jesteśmy w dobrej formie. Zapowiada się idealna pogoda do kibicowania, zatem liczmy, że w dużej liczbie spotkamy się jutro na trybunach żmigrodzkiego stadionu.

Piast Żmigród – KS Łomnica

Środa, 1 maja / godz. 14:00 / Stadion Miejski w Żmigrodzie