Z ŁUŻYCAMI NA KONIEC RUNDY

Dopiero co zaczynaliśmy nowy sezon IV ligi dolnośląskiej, a już wkraczamy w jego półmetek. Ostatnim rywalem Piasta w tej rundzie będą Łużyce Lubań, z którymi zagramy w sobotę (25 listopada) o godz. 13:00 w Węglińcu.

Tradycyjnie naszą zapowiedź meczu zaczynamy od spojrzenia na ligową tabelę. Zespół z Lubania zajmuje w niej aktualnie 7. pozycję. Zawodnicy trenera Jacka Kanasa w 16 meczach zgromadzili na swoim koncie 25 punktów i legitymują się bilansem bramkowym 30:22. To czego możemy się spodziewać w sobotę po tym zespole to jedna wielka niewiadoma. Przed trzema tygodniami Łużyce rozbiły na wyjeździe KS Łomnica 8:0, wygrywając swój czwarty mecz z rzędu. Później potwierdziły dobrą dyspozycję remisując z Baryczą Sulów, aby przed tygodniem… ulec 0:1 BKS-owi Bolesławiec, dla którego było to dopiero drugie zwycięstwo w tym sezonie.

Jeśli chodzi o personalia to z pewnością w zespole gospodarzy należy zwrócić uwagę na Kamila Kurianowicza. 28-latek, który do Lubania trafił z Karkonoszy Jelenia Góra jest w czołówce klasyfikacji strzelców obecnego sezonu z 11 trafieniami na koncie i to na nim najbardziej skupiona będzie musiała być nasza defensywa.

Ostatnie mecze o stawkę pomiędzy Piastem a Łużycami to odległy sezon 2012/13, w którym to nasz klub wywalczył historyczny awans do III ligi. Na przeciwległym biegunie znalazły się wtedy Łużyce, ponieważ sezon ten zakończyły spadkiem do klasy okręgowej, do czego niewątpliwie przyczynił się Piast wygrywając 4:0 u siebie i 1:0 w meczu wyjazdowym.

My mamy nadzieję na trzecie zwycięstwo z rzędu i zamknięcie tego roku w dobrych nastrojach. Spotkanie z Łużycami odbędzie się na stadionie w Węglińcu, gdzie ten klub rozgrywa swoje mecze z powodu budowy nowego obiektu w Lubaniu. Spotkanie poprowadzi sędzia Marcin Fajfer z wrocławskiego kolegium sędziów.

Hej Piast!

Łużyce Lubań – Piast Żmigród

sobota, 25 listopada / godz. 13:00 / Węgliniec