Z MIEDZIĄ W PÓŁFINALE

Przed nami historyczna szansa. Już jutro (środa, 19 kwietnia) w półfinale dolnośląskiego Pucharu Polski zmierzymy się z Miedzią II Legnica. Początek spotkania o godz. 17:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią żmigrodzkiego kompleksu OSiR.

Piłkarze „Dumy Doliny Baryczy” mogą po raz drugi w niemal 77-letniej historii naszego klubu zagrać w finale Pucharu Polski na szczeblu województwa dolnośląskiego. Po raz pierwszy i jak dotąd ostatni do końcowego etapu tych rozgrywek doszliśmy w 2019 roku. Rywalem Piasta w finale były wtedy rezerwy innego ekstraklasowicza – Zagłębia Lubin. Po bezbramkowym remisie w regulaminowym czasie gry doszło do serii rzutów karnych, w której lepsi okazali się lubinianie i to oni w kolejnym sezonie mogli zagrać na szczeblu centralnym. 

Nasz jutrzejszy rywal to zwycięzca rywalizacji w podokręgu legnickim, gdzie rozprawił się kolejno z Górnikiem Złotoryja (2:0), Płomieniem Radwanice (11:1) i Chrobrym II Głogów (3:0), natomiast w finale doszło do bratobójczego pojedynku z zespołem Miedzi występującym w Centralnej Lidze Juniorów, w którym piłkarze rezerw byli bezlitośni dla swoich kolegów i zwyciężyli 5:0 po bramkach Stępienia, Pojaska, Zalewskiego, Agbora oraz Garucha.

Rezerwy „Miedzianki” nie radzą sobie w tym sezonie najlepiej w rozgrywkach III ligi, gdzie zajmują przedostatnie miejsce w tabeli i mają iluzoryczne szanse na utrzymanie biorąc pod uwagę fakt, że z II ligi spadnie najprawdopodobniej co najmniej jeden zespół z Dolnego Śląska, co automatycznie zwiększy ilość spadkowiczów z niższego szczebla rozgrywek. Legniczanie wygrali tylko 4 z 24 meczów ligowych, w których ich najlepszym strzelcem był 34-letni Marcin Garuch z 4 trafieniami na koncie.

Ostatni mecz Piasta z Miedzią II miał miejsce 19 marca ubiegłego roku. Żmigrodzianie ulegli wtedy 0:1, a bramkę na wagę zwycięstwa zdobył wtedy Grzegorz Bartczak.

Warto przypomnieć rozgrywanym równolegle drugim meczu półfinałowym Polonia-Stal Świdnica podejmie u siebie Karkonosze Jelenia Góra. 

Zapraszamy na nasz stadion wszystkich fanatyków futbolu i liczymy na gorący doping z waszej strony! Hej Piast!

Piast Żmigród – Miedź II Legnica

Środa, 19 kwietnia / godz. 17:00 / Stadion Miejski w Żmigrodzie (boisko ze sztuczną nawierzchnią)