Z PAWŁOWIC WRACAMY BEZ PUNKTÓW

Fiaskiem zakończyła się wczorajsza próba wywiezienia 3 punktów z Pawłowic w zaległym spotkaniu 25. kolejki III ligi, gr.3. O wyniku zadecydowała słabsza 1. połowa w wykonaniu zawodników Piasta.

W pierwszej części meczu gospodarze, którzy szukali przełamania po 2 porażkach z rzędu, byli lepszą drużyną na boisku. W 14. minucie ich przewaga została udokumentowana po raz pierwszy. Piotr Trąd minął w polu karnym Łukasza Sztylkę i skierował piłkę do siatki silnym uderzeniem. Po drodze futbolówka odbiła się od nogi próbującego zablokować strzał Eryka Morysona, lecz po dokładnym przeanalizowaniu powtórek widać, że również bez jego pomocy piłka trafiłaby do bramki Piasta, więc trafienie to zapisujemy zawodnikowi Pniówka. Na 8 minut przed przerwą drużyna z Pawłowic podwyższyła swoje prowadzenie. Najpierw z bliskiej odległości uderzał Mateusz Szatkowski, a strzał ten obronił Filipowiak, ale przy dobitce Wicińskiego nie zdołał powtórzyć tej sztuki. Na przerwę obie drużyny schodziły zatem przy wyniku korzystnym dla gospodarzy.

Na drugą część spotkania, zawodnicy Piasta wyszli wyraźnie bardziej zmotywowani, co zostało udokumentowane w 64. minucie meczu. Eryka Morysona prostopadłym podaniem uruchomił Michał Kieca, a ten z kolei znalazł w polu karnym wprowadzonego w przerwie na boisko Kacpra Głowieńkowskiego, który zaliczył swoje 8. trafienie w bieżących rozgrywkach. Po zdobyciu bramki kontaktowej, zawodnicy Mateusza Żytki szukali szans na wyrównanie. Swoje okazje mieli Wojciechowski, Głowieńkowski oraz Majbroda, ale za każdym razem piłka mijała się z bramką strzeżoną przez Bartosza Gocyka i spotkanie zakończyło się zwycięstwem Pniówka.

Teraz naszych piłkarzy czeka domowy mecz z Górnikiem II Zabrze, który odbędzie się już w sobotę, 7 maja o godz. 16:00 na żmigrodzkim Stadionie OSiR, gdzie nie przegraliśmy od ponad miesiąca. Mamy szczerą nadzieję, że ten stan nie ulegnie zmianie również po najbliższym weekendzie.

Pniówek Pawłowice – Piast Żmigród 2:1 (2:0)

Bramki: 14’ Trąd, 37’ Wiciński – 64’ Głowieńkowski

Żółte kartki: Fulianty, Kasperowicz, Herman – Koźlik

Skład Piasta: Filipowiak – Sztylka, Koźlik, Żytko, Majbroda, Dyr, Szymański, Kieca, Gajda (46’ Głowieńkowski), Moryson (84’ Mosur), Wojciechowski

Rezerwowi: Korytkowski, Łukaszewski, Krawczyszyn, Wojtkowiak, Głowieńkowski, Błoński, Mosur