Z ZENITEM O PÓŁFINAŁ

Już dziś dowiemy się, które zespoły znajdą się w gronie 4 najlepszych drużyn okręgu wrocławskiego. O 15:45 rozpoczną się mecze ćwierćfinałowe Pucharu Polski, a w jednym z nich Piast zagra z Zenitem Międzybórz.

Zenit to aktualny lider wrocławskiej klasy okręgowej z przewagą 2 punktów nad drugą Pogonią Oleśnica. W 10 meczach międzyborzanie zdołali zgromadzić 24 punkty i mogą pochwalić się bilansem bramkowym 46:18. W miniony weekend Zenit pokonał na wyjeździe inny zespół z czołówki tabeli – Błysk Kuźniczysko 2:1.

Nasz dzisiejszy rywal do okręgówki awansował 2 lata temu po wieloletnich występach w klasie “A”. W 2 poprzednich sezonach zajmował kolejno 7. i 4. miejsce, a w tym sezonie jak widać klub ten ma plany, aby awansować na jeszcze wyższy poziom rozgrywkowy.

Warto wspomnieć, że w zespole Zenitu występuje Szymon Rusiecki, a więc zawodnik, który w latach 2018-2020 był piłkarzem Piasta. Na uwagę w ekipie z Międzyborza zasługuje na pewno jeszcze jedno nazwisko, a chodzi tu o Grzegorza Kuświka, który w swojej karierze reprezentował min. takie kluby jak Ruch Chorzów, Lechia Gdańsk, czy też Wisła Płock.

Przygodę z Pucharem Polski Zenit rozpoczął od II rundy, w której na wyjeździe zmierzył się z Dębem Dobroszyce. Po remisie 2:2 w regulaminowym czasie gry, w rzutach karnych lepsi okazali się międzyborzanie. W rundzie III Zenit gładko rozprawił się z rezerwami Polonii Bielany Wrocławskie, wygrywając 6:0. Jeszcze wyższą wygraną, bo aż 7:0 nasz dzisiejszy rywal odniósł w IV rundzie nad Wiwą Goszcz, natomiast w 1/8 finału Zenit sprawił niespodziankę, pokonując 4:0 naszego ligowego rywala – Barycz Sułów.

Poziom trudności z rundy na rundę wzrasta, ale przed piłkarzami Marcina Foltyna stoi niezmiennie to samo zadanie, a jest nim dojście do samego finału. Czy ta sztuka się uda? Bliżej odpowiedzi będziemy już dziś około godz. 18:00.