ZADANIE WYKONANE – RAPORT PO MECZU Z BKS-EM

Innego scenariusza być chyba nie mogło. Piast Żmigród pokonał BKS Bolesławiec 7:0 i za tydzień powalczy, aby na jego koncie w ligowej tabeli pojawiło się równe 60 punktów.

Od pierwszej do ostatniej minuty nasi zawodnicy dominowali na boisku i skrzętnie wykorzystywali błędy rywala. W 22. minucie meczu wynik otworzył celnym strzałem zza pola karnego Mateusz Żytko. Okazji na podwyższenie stanu rywalizacji było wiele już w pierwszej połowie, lecz wykorzystaliśmy tylko jedną. Tuż przed przerwą po dośrodkowaniu Ołeksandra Maksymenko, Dmytro Yefimenko wpakował piłkę do siatki głową, zdobywając swoje piąte trafienie w tym sezonie.

W przerwie w naszej ekipie doszło do podwójnej zmiany. Władysława Shvetsa oraz Patryka Łukaszewskiego zastąpili Kacper Oberc i Piotr Kotyla. Ten drugi potrzebował zaledwie 24 sekund, aby wpisać się na listę strzelców, wykorzystując podanie Błażeja Chouwera. W 58. minucie było już 4:0. Po centrze Kotyli piłka trafiła pod nogi Szymona Sołtyńskiego, a ten na raty pokonał bramkarza gości. 10 minut poźniej wynik podwyższył strzałem z bliskiej odległości Błażej Chouwer, a asystował po raz drugi tego dnia z rzutu wolnego Ołeksandr Maksymenko. Szóstą bramkę BKS wbił sobie sam, a pomogła w tym centra Piotra Kotyli, który dośrodkowaniem nabił obrońcę gości. Końcowy rezultat ustalił w 79. minucie Adrian Pytlik po dośrodkowaniu Jakuba Pancerza.

Teraz przed nami 2 spotkania wyjazdowe. Pierwszym z nich będzie starcie z Prochowiczanką Prochowice, które odbędzie się w sobotę 18 maja o godz. 15:00.

Piast Żmigród – BKS Bolesławiec 7:0 (2:0)

Bramki: 22′ Żytko, 43′ Yefimenko, 46′ Kotyla, 58′ Sołtyński, 69′ Chouwer, 71′ bramka sam., 79′ Pytlik

Żółte kartki: Buczkowski

Skład Piasta: Matlak – Żytko, Maksymenko, Majbroda (61′ Pasichnyk), Łukaszewski (46′ Oberc), Filiński (61′ Repski), Shvets (46′ Kotyla), Chouwer, Sołtyński, Pytlik, Yefimenko (61′ Pancerz)

Rezerwowi: Koczorowski, Kotyla, Oberc, Pancerz, Pasichnyk, Repski