ZADANIE WYKONANE

Piast Żmigród zgodnie z oczekiwaniami pokonał pewnie KS Łomnica 4:0 w wyjazdowym meczu 10. kolejki IV ligi dolnośląskiej. Bramki dla żmigrodzian strzelali Błażej Chouwer, Szymon Sołtyński, Wasyl Pasichnyk oraz Kamil Aramowicz.

Na pierwszą bramkę w Łomnicy czekaliśmy do 31. minuty meczu. Centrę z rzutu wolnego wracającego do wyjściowego składu Tobiasza Jarczaka wykorzystał strzałem głową Błażej Chouwer. Żmigrodzianie jak można było się spodziewać dominowali na boisku i stwarzali sobie sporo sytuacji bramkowych. Kolejną z nich wykorzystał tuż przed przerwą nasz kapitan Szymon Sołtyński, który w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza gości. Warto podkreślić, że swoją drugą asystę zaliczył w tej sytuacji Tobiasz Jarczak.

Druga połowa rywalizacji miała bardzo podobny przebieg. W 77. minucie meczu wprowadzony na plac gry z ławki rezerwowych Marcin Gołębiowski popędził lewą flanką i dośrodkował wprost na głowę Wasyla Pasichnyka, który podwyższył nasze prowadzenie. Kilka minut później swoją debiutancką bramkę w lidze dla Piasta zdobył Kamil Aramowicz. W spotkaniu tym mieliśmy 2 dublety asyst, ponieważ kapitalną piłkę do Aramowicza posłał Marcin Gołębiowski.

Za tydzień czeka nas to, na co lokalni kibice czekają od wielu dni. W derbach Doliny Baryczy zmierzymy się z Baryczą Sułów. Początek meczu w sobotę 14 października o godz. 15:00. 

KS Łomnica – Piast Żmigród 0:4 (0:2)

Bramki: 31’ Chouwer, 45’+2 Sołtyński, 77’ Wa. Pasichnyk, 85’ Aramowicz

Żółte kartki: Cieślik – Wo. Pasichnyk

Skład Piasta: Zabielski – Chouwer, Żytko, Ograbek (55’ Maksymenko), Aramowicz, Łukaszewski (59’ Oberc), Wo. Pasichnyk (46’ Pytlik), Repski, Jarczak (67’ Gołębiowski), Kotyla (62’ Majbroda), Sołtyński (67’ Wa. Pasichnyk)

Rezerwowi: Koczorowski, Gołębiowski, Majbroda, Maksymenko, Oberc, Wa. Pasichnyk, Pytlik

Skrót meczu: