ŻAKI BRAŁY UDZIAŁ W ,,NIEDŹWIADEK RAWICZ CUP”

Dnia 9 lutego 2020 roku w Rawiczu po raz kolejny odbył się Halowy Turniej Żaków „Niedźwiadek Rawicz Cup”, którego organizatorem jest Rawia Rawicz. Grupa Żak Czerwony prowadzona przez Cezarego Kępczyński skorzystała z zaproszenia wzięcia udziału w turnieju i o godzinie 9.00 stawiła się na hali przy I Liceum Ogólnokształcącym w Rawiczu.

Niestety kadra jednego zespołu mogła liczyć maksymalnie 10 osób, więc nasz Trener nie mógł pozwolić sobie na wzięcie ze sobą całej grupy. Piasta Żmigród podczas turnieju reprezentowali: Jan Turowski, Brajan Kęsik, Bartłomiej Gereło, Zuzanna Suwalska, Aleksander Szczepański, Igor Szymanowicz, Mikołaj Krupieńczyk, Tomasz Baran, Kacper Kmiotek i Alan Sołopa.

„Kolejny turniej za nami. Chłopcy i dziewczynki z naszej grupy z każdym takim wyjazdem i rywalizacją z rówieśnikami nabierają nowych doświadczeń co pozytywnie wpływa na ich dalszy rozwój piłkarski, ale również społeczny. Widzę u dzieciaków coraz większą odwagę na boisku i coraz większą chęć, a co najważniejsze radość z gry w piłkę, bo dla mnie osobiście będąc trenerem tej grupy Żak, nie ma lepszego widoku jak szczera radość z gry w piłkę u swoich podopiecznych. Uważam, że grupa rozwija się w dobrym kierunku.” – Trener Cezary Kępczyńki.

Podczas turnieju rywalizowaliśmy z takimi drużynami, jak: AP Reissa Rawicz, AP Młoda Rawia Rawicz, KKS Astra Krotoszyn, Sarnowianka Sarnowa, Młoda Gieksa Krzemieniewo, Pogoń Nowe Skalmierzyce. Nasz drużyna odniosła jedno zwycięstwo, raz zremisowała i poniosła cztery porażki, co w ostatecznym rozrachunku dałoby jej 6 miejsce na 8 możliwych. Organizatorzy zadecydowali jednak, że nie będą prowadzili klasyfikacji i każda drużyna została zwycięzcą.