ŻAKI PIASTA ROZEGRAŁY SPARING Z DOLPASZEM

W sobotnie południe na Żmigrodzkim stadionie gościliśmy zespół ze Skokowy. Był to pierwszy mecz nowo powstałej grupy Żaków Czerwonych i trenera Czarka Kępczyńskiego.

Na początku czerwca Zarząd Klubu Piast Żmigród podjął decyzję o podziale grupy młodzieżowych ze względu na dużą ilość dzieci w jednym roczniku. Tak właśnie powstała grupa Żak Czerwony, w której swoje umiejętności rozwijają chłopcy i dziewczynki urodzeni w roku 2011 i młodsi. Grupa ta trenuje pod okiem bardzo ambitnego trenera Cezarego Kępczyńskiego, który stara się bardzo profesjonalnie podchodzić do swoich obowiązków.

Ze względu na dużą ilość dzieci w obu zespołach, trenerzy zdecydowali o podziale swoich drużyn na dwa zespoły i rozegraniu dwóch meczów równocześnie. Obaj trenerzy musieli wykazać się podzielnością uwagi. Czas gry 3×20 minut.
W obu meczach zwyciężył Dolpasz Skokowa, ale nie to było w tym dniu najważniejsze.

„Na samym początku chciałbym bardzo podziękować za przybycie drużynie ze Skokowy i jej trenerowi Ryszardowi Górnickiemu. Obydwa mecze zakończyły się wysokimi zwycięstwami chłopców ze Skokowej, lecz nie to w tej kategorii jest najważniejsze. Cieszę się, że chłopcy i dziewczęta poprzez takie mecze mogą rozwijać swoje umiejętności i spędzać czas aktywnie. W trakcie przerw mogliśmy napić się cieplej herbaty przygotowaną przez Konrada Fedyne, za co chciałbym mu serdecznie podziękować” – podsumował sobotnie wydarzenie trener Kępczyński.

Piast Żmigród
Igor Szymanowicz, Zuzanna Suwalska, Maciej Kowalczyk, Aleksander Szczepański, Jan Turowski, Mateusz Procyszyn, Bartłomiej Gereło, Bartosz Kędzierski, Amelia Olszewska, Martyna Judzińska, Miłosz Spryński, Tomasz Baran, Alan Sołopa, Brajan Kęsik, Oskar Błaszczyk, Kacper Kmiotek, Igor Biernat

Nieobecni: Jagna Jaros, Marcel Matunin, Mikołaj Krupieńczyk

MKS Piast Żmigród umożliwia rozwój naszym dzieciom pod wieloma względami. Gra w piłkę nożną jest świetną formą aktywności. Wzmacnia serce, płuca i mięśnie, zwiększa ruchomość stawów, poprawia zwinność i gibkość, a także hartuje organizm. Przynosi również korzyści pozazdrowotne: uczy współpracy w grupie oraz obowiązkowości.

W naszym Klubie prowadzone są zapisy do grup młodzieżowych. Czekamy na was !
Telefon kontaktowy: 667 -245 -579