ZAPOWIEDŹ MECZU PIAST-GÓRNIK II

Przed nami starcie z 7. drużyną w tabeli III ligi gr. 3. Rywalem Piasta będzie Górnik II Zabrze, a spotkanie rozpocznie się w sobotę 7 maja o godz. 16:00.

Zespół rezerw Górnika jest już praktycznie pewny utrzymania. W 27 dotychczasowych meczach zdołał uzyskać 42 punkty i legitymuje się przy tym korzystnym bilansem bramek (38:35). Podopieczni trenera Piotra Gierczaka po dwóch przegranych z rzędu wrócili ostatnio na zwycięskie tory. Najpierw pokonali 3:1 Carinę Gubin, natomiast w środę w zaległym spotkaniu pokonali LKS Goczałkowice Zdrój 3:2 po niezwykle ciekawym meczu.

Najlepszym strzelcem rezerw Górnika jest pochodzący z Żywca, utalentowany 18-latek Jan Ciućka, który zimą przeszedł do klubu z Zabrza z Rekordu Bielsko-Biała. Warto wspomnieć jednak, że z 9 strzelonych przez niego w tym sezonie bramek, tylko jedna to bramka dla Górnika II, a zdobył ją we wspomnianym już meczu z LKS-em Goczałkowice Zdrój. Za plecami Ciućki z 6 bramkami na koncie znajdują się 19-letni Alan Lubaski imponujący ostatnio formą strzelecką oraz doświadczony Marcin Wodecki, sprowadzony zimą z Odry Wodzisław, który podobnie jak Ciućka wiosną tylko raz wpisywał się na listę strzelców.

Jesienią w wyjazdowym spotkaniu, Piast uległ rezerwom Górnika 1:2. Bramki dla zabrzan strzelali wtedy Krzysztof Kiklaisz i Wiktor Skała, a honorowe trafienie dla Piasta zdobył Daniel Stanclik. Dobrze tego meczu nie będzie na pewno wspominał Błażej Chouwer, który tego dnia doznał kontuzji eliminującej go z gry praktycznie do końca sezonu.

Dobrą informacją jest to, że w drużynie Piasta żaden zawodnik nie pauzuje za żółte kartki. W podobnej sytuacji jest jednak również drużyna z Zabrza. Ci, którzy nie mogą jutro zasiąść na trybunach, będą mogli obejrzeć spotkanie na żywo za pośrednictwem internetowej Telewizji Wzgórz Trzebnickich.

[LINK DO TRANSMISJI]

Piast Żmigród – Górnik II Zabrze

Sobota, 7 maja / godz. 16:00 / Stadion Miejski w Żmigrodzie