ZAPOWIEDŹ MECZU PIAST – REKORD

Jutro (17.10.2020) w nieco innych niż zwykle okolicznościach zmierzymy się u siebie z Rekordem Bielsko-Biała. Mecz zostanie rozegrany bez udziału publiczności.

Trudno w to uwierzyć, ale na wygraną u siebie Piast czeka już prawie rok. Ostatni zwycięski mecz na żmigrodzkim stadionie to spotkanie z MKS-em Kluczbork 2 listopada 2019 roku. Trudno określić co jest powodem tej niemocy, lecz paradoksalnie brak kibiców może podopiecznym trenera Kamila Sochy pomóc. Jak podkreślają piłkarze, przy pustych trybunach nie odczuwa się tak dużej presji, jak to bywa na co dzień – inni wręcz przeciwnie, przekonują, że gra im się tak samo bez względu na okoliczności. Zostawmy te dywagacje i skupmy się na jutrzejszym rywalu.

Rekord to solidna drużyna, która w tym sezonie postraszyła m.in. Ruch Chorzów, tracąc bramkę odbierającą jej remis z niebieskimi dopiero w 90. minucie meczu. Bielszczanie w tym sezonie grają w kratkę, na co dowodem mogą być chociażby ostatnie mecze. Po dwóch przegranych Rekord rozbił tydzień temu u siebie MKS Kluczbork aż 4:0. Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się Bartosz Guzdek, lecz to nie on jest na ten moment najlepszym strzelcem bielszczan w tym sezonie. Liderem pod tym względem jest mający 7 bramek na koncie Szymon Szymański i to na niego najbardziej wyczuleni powinni być obrońcy Piasta.

Rekord zajmuje w tabeli III ligi 11. miejsce z dorobkiem 15 punktów i bilansem bramkowym 19-14. Ostatni mecz obu drużyn odbył się 12 października zeszłego roku. Górą był wtedy Rekord po bramce strzelonej w 89. minucie przez wspomnianego już Bartosza Guzdka.

Spotkanie Piast – Rekord będzie transmitowane za darmo za pośrednictwem facebookowej “Telewizji Wzgórz Trzebnickich”.

LINK DO TRANSMISJI:

https://www.facebook.com/tvwzgorztrzebnickich/