ZAPOWIEDŹ MECZU PIAST – ZAGŁĘBIE II

Przed nami ostatnie starcie sezonu 2021/22. Mecz ogromnej wagi, który przesądzi o kwestii utrzymania naszej drużyny. Już jutro na własnym stadionie zmierzymy się z Zagłębiem II Lubin.

Rezerwy miedziowych to drużyna, której chyba nikomu w tym sezonie nie trzeba przedstawiać. Zespół rezerw Zagłębia od początku rozgrywek prezentował wyśmienitą i przede wszystkim stabilną formę, która poskutkowała awansem do II ligi, zapewnionym już na parę kolejek przed końcem. Lubinianie są liderem tabeli z 76 punktami na koncie, co daje im 10-punktową przewagę nad drugą w tabeli Ślęzą. Drużyna rezerw Zagłębia rzadko zaliczała w tym sezonie potknięcia. Na 33 rozegrane mecze, schodziła z boiska pokonana zaledwie 3 razy.

Ta statystyka chyba najlepiej obrazuje jak ciężkie zadanie czeka jutro “Dumę Doliny Baryczy”.  Aby sprawić, że III liga na kolejny rok pozostanie w Żmigrodzie, musimy pokonać rezerwy Zagłębia i liczyć na to, że gorzowska Warta nie pokona u siebie Ślęzy Wrocław. Warunki ciężkie do spełnienia, lecz dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe…

Podopieczni trenera Jarosława Krzyżanowskiego 4 ostatnie mecze ligowe zakończyli zwycięstwem. Co ciekawe ich ostatnia porażka miała miejsce na początku maja z Wartą Gorzów. W swoich szeregach lubinianie mają dwóch superstrzelców. Mowa tu o liderze klasyfikacji strzeleckiej w tym sezonie, Patryku Kusztalu (17 bramek) oraz będącym tuż zanim z 15 trafieniami na koncie Rafale Adamskim, który zaliczył w tym sezonie swój ekstraklasowy debiut w meczu z Radomiakiem Radom.

Ostatnie starcie obu drużyn miało miejsce 28 listopada ubiegłego roku w Lubinie. Niezwykle ciekawy mecz zakończył się hokejowym wynikiem 5:3 dla Zagłębia, a bramki dla naszej drużyny zdobyli wtedy Eryk Moryson i dwukrotnie Daniel Stanclik. U naszego jutrzejszego rywala żaden zawodnik nie pauzuje za kartki, natomiast w Piaście nie zobaczymy Łukasza Sztylki, który w Bytomiu otrzymał swoje 8. upomnienie w tym sezonie.

Zapraszamy wszystkich na trybuny żmigrodzkiego stadionu, potrzebujemy waszego dopingu jak nigdy! Dla tych jednak, którzy nie będą mogli z różnych względów zasiąść tego dnia na trybunach, będzie przeprowadzona transmisja na żywo, o której informować będziemy na naszym profilu facebookowym.

Piast Żmigród – Zagłębie II Lubin

Środa, 15 czerwca / godz. 17:30 / Stadion Miejski w Żmigrodzie