ZAPOWIEDŹ MECZU Z BIELAWIANKĄ

9. kolejka za pasem, a my wciąż niepokonani. Czy tak będzie również po sobocie? Zapraszamy na zapowiedź meczu z Bielawianką Bielawa.

Zespół z Bielawy to aktualnie 12. drużyna w ligowej tabeli. Drużyna prowadzona przez trenera Zbigniewa Soczewskiego zaliczyła w tym sezonie jak dotąd 2 wygrane, 1 remis oraz 4 porażki., a jej bilans bramkowy to 17:19. Ostatni mecz Bielawianki to dotkliwa przegrana 1:5 w derbowym spotkaniu z Lechią Dzierżoniów przed tygodniem.

Nasz sobotni rywal w IV lidze występuje od sezonu 2015/16, a trafił tam po wycofaniu się z makroregionalnych rozgrywek pomimo sportowego utrzymania. Bielawianka była jednak od tamtego czasu stabilnym zespołem, który nie zajął niższego niż 8. miejsce, a nawet 2 razy kończyła rozgrywki na podium.

W swoich szeregach bielawianie mają tajną broń w postaci będącego w wyśmienitej formie Radosława Grzywniaka, który w 7 spotkaniach zdołał zdobyć już aż 10 bramek, co czyni go najlepszym strzelcem naszej ligi odpowiedzialnym za niemal 2/3 wszystkich bramek Bielawianki w tym sezonie.

We wrześniu drużyna z Bielawy zakończyła swoją przygodę z Pucharem Polski. W 1/8 finału okręgu wałbrzyskiego bielawianie ulegli 0:1 Górnikowi Wałbrzych. Co innego można powiedzieć o zespole z “Grodu Smoka”, który nie bez problemów (1:1 w regulaminowym czasie gry, 4:3 w rzutach karnych) pokonał Orła Pawłowice i zameldował się w ćwierćfinale okręgu wrocławskiego. Czasu na regenerację nie ma zbyt wiele, bo już 3 dni po pucharowym starciu trzeba wrócić do rywalizacji w lidze. Mamy jednak nadzieję na podtrzymanie dobrej formy i wywiezienie kompletu punktów z Bielawy. Największy problem trener Foltyn będzie miał z ułożeniem defensywy. Z powodu uzyskania 4 żółtych kartek pauzować w sobotę będzie Łukasz Sztylka, natomiast po czerwonej kartce z meczu z Baryczą pauzować będzie Patryk Szymański.

Bielawianka Bielawa – Piast Żmigród

Sobota, 8 października / godz. 15:00 / Stadion w Bielawie