ZAPOWIEDŹ MECZU Z BKS-EM BOLESŁAWIEC

Piłkarzy z Grodu Smoka w ten weekend czeka starcie z ostatnią drużyną tabeli. Już dziś o godz. 15:00 zmierzymy się z BKS-em Bolesławiec. 

Zespół z Bolesławca w poprzednim sezonie zajął w grupie zachodniej IV ligi 7. miejsce, a więc ostatnią pozycję gwarantującą utrzymanie na tym poziomie rozgrywkowym. Pierwszy sezon po reformie rozgrywek przyniósł jednak weryfikację poziomów obu grup, którą można przeprowadzić na podstawie analizy dolnej połowy tabeli. Na dzień dzisiejszy znajduje się w niej tylko jeden zespół z dawnej grupy wschodniej, natomiast drużyn z dawnej grupy zachodniej jest już 4 (reszta to beniaminkowie lub spadkowicze). różnica jest zatem dość wyraźna i potwierdza opinie o wyższości drużyn ze wschodu.

Mecz z BKS-em wydawał się dotychczas dla sporej części naszej ligi praktycznie formalnością, a przynajmniej było tak do zeszłej kolejki, w której to ekipa trenera Bartłomieja sprawiła niespodziankę wygrywając 4:2 z Prochowiczanką Prochowice. Było to pierwsze w tym sezonie zwycięstwo BKS-u i stanowiło ono większość z 5 zdobytych w obecnej kampanii punków. Bilans bramkowy naszego dzisiejszego rywala to 8:31. O wiele lepiej wyglądał on przed spotkaniem z Baryczą Sułów rozegranym 2 tygodniie temu, w którym to padł najwyższy w tym sezonie wynik – Barycz rozgromiła BKS aż 11:1.

Rywala absolutnie nie lekceważymy, ale stawiamy sobie jasny cel – 3 punkty. Pomóc w tym powinien fakt, że po meczu z Baryczą żaden z zawodników nie skarżył się na kontuzję, tak więc trener Marcin Foltyn powinien mieć do dyspozycji pełny skład.

Aby sprawdzić wynik ostatniego meczu z klubem z Bolesławca należy cofnąć się do 2011 roku. Wówczas Piast pokonał na wyjezdzie spadający z IV ligi BKS 2:1. Jak będzie tym razem? Przekonamy się już dziś!

BKS Bolesławiec – Piast Żmigród

sobota / 15:00 / Bolesławiec