ZAPOWIEDŹ MECZU Z FOTO-HIGIENĄ GAĆ

Teraz albo nigdy – te słowa z pewnością przychodzą na myśl kibiców Piasta, kiedy myślą o jutrzejszym spotkaniu z Foto-Higieną Gać. Początek meczu punktualnie o godz. 14:00.

Najbliższy rywal Piasta jest już pogodzony ze spadkiem do IV ligi i na utrzymanie nie ma już od dawna nawet matematycznych szans. Ostatnia w tabeli Foto-Higiena zdobyła w tym sezonie 15 punktów, wygrywając zaledwie 3 z 30 rozegranych w tym sezonie spotkań. O ile w rundzie jesiennej gacianie potrafili urwać punkty nawet takim rywalom jak Ślęza Wrocław, czy Miedź II Legnica, tak w tym roku udało im się zdobyć tylko 2 punkty, po remisach z LKS-em Goczałkowice Zdrój i Pniówkiem Pawłowice. Przed dwoma tygodniami zespół ze wsi pod Oławą przegrał na wyjeździe z MKS-em Kluczbork 0:5, natomiast w ostatniej kolejce uległ u siebie wrocławskiej Ślęzie 1:5.

Każdy wynik inny niż nasze zwycięstwo będzie w tym meczu niespodzianką, ale wielu mówiło tak również przed starciem z Karkonoszami Jelenia Góra, a jak było, niestety wiemy bardzo dobrze…

Optymizmem napawać może wspomnienie o starciu z Foto-Higieną z rundy jesiennej. Żmigrodzianie wygrali wtedy 4:1 po trafieniach Tobiasza Jarczaka (byłego zawodnika drużyny z Gaci), Szymona Sołtyńskiego oraz dublecie Daniela Stanclika. Honorową bramkę dla Foto-Higieny zdobył w tym meczu występujący jeszcze w poprzednim sezonie w barwach Piasta, Dominik Kuboń.

Szukając tradycyjnie już najlepszych strzelców naszego najbliższego rywala, należy tym razem wyróżnić tylko jednego zawodnika, a jest nim Łukasz Orzechowski. Piłkarz ten zdobył w tym sezonie 7 bramek, a więc był odpowiedzialny za niemal 1/3 trafień Foto-Higieny w obecnych rozgrywkach.

W obu zespołach nie pauzuje za kartki żaden zawodnik. Trenerzy będą mogli zatem wystawić najlepsze swoim zdaniem jedenastki, ograniczone jedynie brakiem piłkarzy kontuzjowanych. W Piaście mowa tu o Michale Koźliku, którego prawdopodobnie nie zobaczymy na boisku już do końca sezonu oraz Błażeju Chouwerze, który wrócił niedawno do treningów z drużyną.

Jutrzejszy mecz może przeważyć o naszym ligowym bycie w następnym sezonie. Zatem wszystkie ręce na pokład i do boju Piast!

Foto-Higiena Gać – Piast Żmigród

Sobota, 28 maja / godz. 14:00 / Gać