Zapowiedź meczu z Gwarkiem

Po remisie z tą drużyną w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu Piast zapewnił sobie utrzymanie w III lidze. Tym razem starcie ze śląskim zespołem może dać podopiecznym Marcina Foltyna niezwykle ważne przełamanie. Już jutro Piast podejmie u siebie Gwarka Tarnowskie Góry.

Początek sezonu w wykonaniu tarnogórzan można zaliczyć do udanych. Zespół trenowany przez Łukasza Ganowicza jest obok LKS Goczałkowice Zdrój i Rekordu Bielsko-Biała jedną z 3 niepokonanych jak dotąd drużyn w naszej lidze. W “Srebrnym Mieście” zaczyna się jednak powoli mówić o pewnym zastoju, gdyż po wygranych z Karkonoszami Jelenia Góra i Stalą Brzeg przyszła seria 3 remisów. W rezultacie Gwarek zajmuje na ten moment 6. pozycję w tabeli z dorobkiem 9 punktów i bilansem bramkowym 8:6.

Do Tarnowskich Gór w letnim okienku transferowym dołączyło łącznie 7 zawodników, którzy znacznie odmłodzili kadrę Gwarka, a najgłośniejszymi z tych wzmocnień wydają się być transfery Kamila Zalewskiego z Sokoła Ostróda, Marcina Pisarka z Zagłębia Sosnowiec i Norberta Jaszczaka z MKS Kluczbork. Mimo tego, to nie nowych zawodników należy obawiać się najbardziej. W wymarzonej formie wydaje się bowiem być Daniel Barbus, który w 4 z 5 dotychczasowych kolejek wpisywał się na listę strzelców i zdobył połowę bramek strzelonych przez Gwarka w bieżących rozgrywkach.

Historia spotkań Piasta z Gwarkiem sięga 2017 roku, kiedy to Gwarek awansował do III ligi. Obie drużyny zagrały ze sobą jak dotąd 7 spotkań, w których tylko raz górą był Piast, 3 razy dzieliliśmy się punktami i tyle samo razy musieliśmy uznać wyższość rywala. Ostatnie starcie z Gwarkiem to mecz rozegrany w Żmigrodzie 12 czerwca tego roku. W spotkaniu tym padł bezbramkowy remis.

Szansa na poprawę tego bilansu już jutro (sobota, 4 września) o godz. 17:00 na Stadionie OSiR w Żmigrodzie. Zapraszamy!