ZAPOWIEDŹ MECZU Z ISKRĄ KSIĘGINICE

Po środowym meczu Pucharu Polski czas na powrót do rozgrywek ligowych. Już jutro (sobota, 30 września) o godz. 16:00 żmigrodzianie zmierzą się z Iskrą Księginice.

Nasz jutrzejszy rywal radzi sobie jak dotąd najlepiej ze wszystkich beniaminków. Po 8 kolejkach zajmuje 6. pozycję w tabeli i od naszego zespołu dzieli ich dystans zaledwie 2 punktów. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że nie jest to dla tego zespołu pierwsza przygoda z IV ligą. W sezonie 2020/21 Iskra wywalczyła historyczny awans na ten poziom rozgrywkowy, lecz po jednym sezonie zaliczyła spadek, zajmując ostatnie miejsce w tabeli. Relegacja nie podłamała jednak księginiczan i po fenomenalnym sezonie (1 porażka w 30 meczach) powrócili na poziom wojewódzki.

Przed tygodniem ekipa trenera Piotra Stańko zmierzyła się u siebie z ostatnim w tabeli BKS-em Bolesławiec i zwyciężyła 2:0 po dwóch bramkach Macieja Kusztala. W środę jednak Iskrę zgasił zimny prysznic w Pucharze Polski okręgu legnickiego. W ćwierćfinale zmierzyła się ona z III-ligowym Górnikiem Polkowice i uległa 0:4, kończąc tym samym swoją pucharową przygodę.

Skoro już przy Pucharze jesteśmy, I zespół Piasta dał pokaz swoich możliwości w rozegranym również w środę meczu IV rundy Pucharu Polski okręgu wrocławskiego. Żmigrodzianie pokonali aż 9:0 Strzeliniankę Strzelin, a bramki dla Piasta dwukrotnie strzelali Wasyl Pasichnyk, Błażej Chouwer i Jakub Pancerz, a także po jednej Tobiasz Jarczak i Oskar Majbroda.

W jutrzejszym spotkaniu trener Marcin Foltyn nie będzie mógł skorzystać z usług Szymona Sołtyńskiego oraz Władysława Shvetsa. Pierwszy z nich pauzuje za 4 żółte kartki otrzymane w tym sezonie, natomiast drugi dochodzi do siebie po kontuzji odniesionej w meczu z Zenitem Międzybórz.

Pierwszy gwizdek sędziego Piotra Klaski o godz. 16:00. Liczymy na waszą obecność i gorący doping z trybun!

Piast Żmigród – Iskra Księginice

Sobota, 30 września / godz. 16:00 / Stadion Miejski w Żmigrodzie