ZAPOWIEDŹ MECZU Z LECHIĄ DZIERŻONIÓW

Przed nami przedostatnie domowe spotkanie w tym sezonie. Rywalem Piasta będzie Lechia Dzierżoniów, a spotkanie przy Sportowej 13 rozpoczniemy o godz. 17:00.

Drużyna z Dzierżoniowa może być już praktycznie pewna utrzymania w IV lidze na kolejny sezon. Lechia zajmuje w tabeli 7. lokatę z dorobkiem 47 punktów i bilansem bramkowym 73:56. Można zatem zauważyć, że Lechia strzeliła jak do tej pory 10 bramek więcej od Piasta, ale również traci ich znacznie więcej.

Do drużyny prowadzonej przez Pawła Sibika pasuje określenie “ligowy średniak”. Z jednej strony w ostatnich meczach z zespołami z miejsc spadkowych zwyciężali różnicą 7, a nawet 9 bramek, za to w 9 konfrontacjach z zespołami z pierwszej piątki, nie zdobyli choćby 1 punktu. Piłkarze Marcina Foltyna muszą zatem celować w zwycięstwo, tym bardziej, że w jesiennym spotkaniu z Lechią zwyciężyliśmy w Dzierżoniowie 2:1 po bramkach Marcina Gołębiowskiego i Adriana Pytlika. Jedno jest pewne – nie pomoże nam w tym zadaniu Oskar Majbroda, który w meczu z Górnikiem Złotoryja obejrzał 4. żółtą kartkę w tym sezonie.

Widzimy się na stadionie! Hej Piast!

Piast Żmigród – Lechia Dzierżoniów

sobota, 1 czerwca / godz. 17:00 / Stadion Miejski w Żmigrodzie