ZAPOWIEDŹ MECZU Z LECHIĄ ZIELONA GÓRA

Z odmienionym sztabem szkoleniowym i z nadzieją na pierwsze zwycięstwo piłkarze MKS-u udadzą się do Zielonej Góry na starcie z tamtejszą Lechią. Początek spotkania w sobotę 26 marca o godz. 15:30.

Lechia to nasz bezpośredni sąsiad w tabeli. Zielonogórzanie zajmują  na ten moment 14. miejsce ze stratą 2 punktów do Piasta, który na koncie ma 21 oczek. Lechia w 20 meczach zwyciężała tylko pięciokrotnie, 4 razy remisowała, natomiast przegrana z boiska schodziła aż 11 razy. Warto odnotować jednak, że większość, bo 12 z 19 punktów, Lechia zdobyła w meczach domowych.

Na inaugurację rundy wiosennej podopiecznych trenera Andrzeja Sawickiego czekało trudne zadanie, gdyż ich rywalem był aktualny lider – Zagłębie II Lubin. Lechia co prawda postawiła się swojemu rywalowi zdobywając bramkę już w 4. minucie meczu za sprawą Konrada Sitko, lecz bramki Bogacza i Adamskiego z drugiej połowy dały rezerwom Zagłębia zwycięstwo. Przed tygodniem zielonogórzanie mierzyli się na wyjeździe z Rekordem Bielsko-Biała i uzyskali identyczny rezultat jak nasza drużyna, remisując z bielszczanami 1:1. Bramkę dla Lechii zdobył w tym spotkaniu Mateusz Zientarski.

Lechia nie należy do najbardziej bramkostrzelnych drużyn w naszej lidze. Zielonogórzanie zdobyli jak dotąd 21 bramek tracąc ich przy tym 28, a więc również niewiele jak na drużynę z dolnej połowy tabeli. dla porównania nasz zespół legitymuje się bilansem bramkowym 27:41. Ważne w zachowaniu w sobotę czystego konta wydaje się być upilnowanie 27-letniego Przemysława Mycana, który odpowiada za 1/3 bramek Lechii w tym sezonie. Osłabieniem w linii defensywnej Lechii będzie brak Macieja Maćkowiaka, który w ubiegłej kolejce zdobył 4. żółtą kartkę w tym sezonie. W zespole Piasta z analogicznych powodów zabraknie natomiast Tobiasza Jarczaka.

Ostatni mecz Piasta z Lechią miał miejsce 21 sierpnia 2021 roku w Żmigrodzie. Górą była wtedy Lechia zwyciężając 3:1 po bramkach Mycana, Łobody i Athenstadta. Honorową bramkę dla Piasta zdobył w tym meczu Daniel Łuczak.

Sobotnie spotkanie będzie transmitowane za darmo na kanale youtubowym “Lubuski Sport TVP 3”. Link do transmisji poniżej: