ZAPOWIEDŹ MECZU Z MOTO-JELCZ OŁAWA

Po  2 tygodniach pora na powrót na Sportową 13. Już jutro zmierzymy się u siebie z Moto-Jelcz Oława w meczu 12. kolejki IV ligi dolnośląskiej (grupy wschodniej).

Nasz jutrzejszy rywal prezentuje w ostatnim czasie bardzo dobrą formę. Oławianie są niepokonani od 6 spotkań, dzięki czemu wspięli się na 4. pozycję w tabeli i tracą do Piasta aktualnie 5 punktów, a w pamięci trzeba mieć jeszcze fakt, że mają oni do rozegrania jeszcze jeden zaległy mecz. Chodzi oczywiście o spotkanie z Górnikiem Wałbrzych, które zostało przerwane przy stanie 2:0 dla Moto-Jelcza, z powodu zamieszek na trybunach.

Zespół z Oławy z pewnością ma najbardziej znanego trenera spośród ligowej stawki. Zbigniew Smółka, bo o nim mowa, to były trener m.in. Arki Gdynia, z którą wywalczył Superpuchar Polski, czy też Chojniczanki Chojnice, z którą zaliczył spadek z I ligi. Pod wodzą pochodzącego z Wrocławia trenera, Moto-Jelcz zdołał w tym sezonie m.in. w imponującym stylu pokonać Lechię Dzierżoniów (5:1), a w dwóch ostatnich kolejkach zwyciężyć kolejno z Baryczą Sułów (1:0) oraz Foto-Higieną Gać (2:1).

W swoich szeregach oławianie mają pięciu z dobrze znanych na Dolnym Śląsku braci Gancarczyków (łącznie jest ich aż ośmiu!) – Janusza, Waldemara, Krzysztofa, Mateusza i Artura. Pierwszy z nich to były zawodnik takich klubów jak Śląsk Wrocław, Polonia Warszawa, czy też Zagłębie Lubin. Drugi w CV ma chociażby Stomil Olsztyn, Stal Mielec oraz GKS, Bełchatów, Krzysztof reprezentował barwy m.in. Odry Opole i GKS-u Jastrzębie. Mateusz to również były zawodnik Stomilu i Odry, a najstarszy – 44-letni Artur zbliża się już do piłkarskiej emerytury. Zawodnikiem klubu z Oławy jest także Paweł Kohut, który w latach 2017-2021 był zawodnikiem Piasta.

Tak prezentuje się lista strzelców bramek dla zespołu Oławy w tym sezonie. Wpisywało się na nią jak dotąd 9 zawodników:

Sebastian Jaroszyński – 4

Paweł Kohut – 4

Daniel Pawlak – 3

Janusz Gancarczyk – 3

Mateusz Gancarczyk – 1

Waldemar Gancarczyk – 1

Krzysztof Gancarczyk – 1

Jakub Skarłutowski – 1

Luka Makhatchashvili – 1

Pierwszy gwizdek już jutro o godz. 14:00 na Stadionie Miejskim w Żmigrodzie. Liczymy na wasz gorący doping!

Piast Żmigród – Moto- Jelcz Oława

Sobota, 29 października / godz. 14:00 / Stadion miejski w Żmigrodzie