ZAPOWIEDŹ MECZU Z PNIÓWKIEM

Już jutro okazja na rehabilitację dla piłkarzy Piasta. Rywalem żmigrodzian będzie Pniówek Pawłowice.

Pawłowiczanie w obecnych rozgrywkach grają poniżej oczekiwań i w tabeli plasują się na 14. miejscu z dorobkiem 6 oczek, a więc o punkt więcej niż na swoim koncie mają podopieczni Marcina Foltyna. Podobnie do Piasta, Pniówek zaliczył w tym sezonie tylko jedno zwycięstwo pokonując 3:1 beniaminka rozgrywek – Karkonosze Jelenia Góra, natomiast w minioną środę w “kopalnianych derbach” Drużyna Pniówka zremisowała bezbramkowo z Gwarkiem Tarnowskie Góry.

Najlepszym strzelcem Pniówka jest jak na razie Dawid Hanzel, który zdobył 3 bramki będące połową dorobku bramkowego całej drużyny. Warto odnotować, iż w meczach zespołu kierowanego przez trenera Mirosława Szwargę pada niewiele bramek – średnio 2,1 na mecz, a bilans bramkowy Pniówka to 6:9. Dla porównania średnia z meczów Piasta w tym sezonie to 3,4 bramki na mecz.

Ostatnie starcie Piasta z Pniówkiem to mecz rozegrany 6 marca tego roku w Żmigrodzie. Górą byli wtedy goście wygrywając 2:1 po bramkach Dawida Hanzela i samobójczym trafieniu Daniela Stanclika. Gola dla Piasta w tym spotkaniu zdobył Tobiasz Jarczak. Mecz z Pniówkiem będzie dla żmigrodzian świetną okazją do rehabilitacji za dotkliwą porażkę w ostatniej kolejce z LKS-em Goczałkowice.

Początek spotkania w sobotę (11 września) o godz. 15:30 na żmigrodzkim stadionie OSiR. Zapraszamy!