ZBLIŻYĆ SIĘ DO BEZPIECZNEJ STREFY

Za kilka godzin w Nysie czekają nas wielkie emocje związane z III ligą. Beniaminek rozgrywek KS Polonia Nysa podejmie u siebie Piasta Żmigród.

Będzie to historyczne spotkanie, ponieważ obie drużyny jeszcze nigdy nie zagrały ze sobą meczu ligowego. Polonia awansowała na wyższy poziom rozgrywkowy z IV ligi opolskiej, gdzie w 16 spotkaniach nie doznała ani jednej porażki i już na półmetku rozgrywek miała 10 punktów przewagi nad drugim w tabeli Porawiem Większyce.

Awans był jednak dla Polonii brutalnym zderzeniem z rzeczywistością. W pierwszych 7. kolejkach Nysanie zdobyli tylko 4 punkty i od początku sezonu nie wychodzą ze strefy spadkowej. W tej chwili w tabeli znajdują się tuż za Piastem na przedostatnim miejscu z dorobkiem 8 punktów i bilansem bramkowym 14:34. Po drodze Polonia rozegrała mecz 1/32 finału Pucharu Polski z I-ligowym Górnikiem Łęczna, w którym do 90. minuty sensacyjnie prowadziła 1:0. Niestety 3 szybkie ciosy w końcówce sprawiły, że ostatecznie to Górnik był górą.

Połowę bramek dla Polonii strzelił w tym sezonie ich napastnik Adam Setla, który w przeszłości bronił barw m.in. Ruchu Chorzów i to z nim zapewne najwięcej problemów mieliby dziś nasi obrońcy gdyby nie to, że pauzuje on dziś za kartki.

Dzisiejsze spotkanie jest niezwykle ważne dla obu drużyn. Wygrany zbliży się do bezpiecznej strefy w tabeli, natomiast przegrany może się od niej znacząco oddalić…

LINK DO TRANSMISJI:

https://slaskie.tv/ppv-polonia-nysa-piast-zmigrod