ZDOBYĆ PIERWSZE PUNKTY WIOSNĄ

Już jutro (13 marca) piłkarzy Piasta czeka niełatwy wyjazd na Śląsk. W meczu 21. kolejki III ligi żmigrodzianie zmierzą się z beniaminkiem rozgrywek, LKS Goczałkowice Zdrój.

Drużyna, której niegdyś wychowankiem, a teraz właścicielem jest Łukasz Piszczek zasłużyła na miano rewelacji rozgrywek. Niebiesko-biali bez kompleksów weszli na wyższy poziom rozgrywkowy i po 20 kolejkach zajmują w tabeli wysokie 5. miejsce z bilansem bramkowym 33:25. W tym sezonie drużyna z Goczałkowic pokonała chociażby Ruch Chorzów, czy Polonię Bytom – te wyniki budzą respekt.

Zwycięstwem LKS-u zakończył się również jesienny mecz z Piastem. W Żmigrodzie padł wynik 3:0 dla gości, których tego dnia będąc na ławce wspierał Łukasz Piszczek, a bramki w tym meczu strzelali Piotr Ćwielong (2) oraz Damian Furczyk. Wspomniany już były piłkarz m.in. Śląska Wrocław wraz z Bartoszem Marchewką stanowią o sile zespołu z Goczałkowic. Równo 2/3 bramek strzelanych przez LKS w tym sezonie to sprawka duetu Ćwielong-Marchewka – obaj mają po 11 trafień, co pokazuje jak kluczowi są dla tego zespołu. Pozbawienie ich sytuacji bramkowych może otworzyć żmigrodzianom drogę do zwycięstwa w tym meczu.

LKS rundę wiosenną zainaugurował meczem na wyjeździe z MKS Kluczbork. W spotkaniu tym padł bezbramkowy remis, lecz oglądając skrót meczu, nie można wyprzeć się wrażenia, że to gospodarze byli stroną przeważającą i stwarzali sobie o wiele więcej sytuacji bramkowych.

Czy ten mecz to zwiastun słabszej formy Goczałkowic? O tym przekonamy się już jutro. Pierwszy gwizdek sędziego o godz. 15:00. Darmowa transmisja na kanale Youtube telewizji CF Sport.

Link do transmisji:

https://www.youtube.com/watch?v=600r8FqyfZU