ZENIT MIĘDZYBÓRZ – SYLWETKA SPARINGPARTNERA

Przed nami przedostatni sparing okresu przygotowawczego. W środę 15 lutego o godz. 18:00 zmierzymy się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Żmigrodzie z liderem wrocławskiej klasy okręgowej Zenitem Międzybórz. Zapraszamy do zapoznania się z krótką sylwetką naszego rywala.

Zenit nie ma sobie równych we wrocławskiej klasie okręgowej i wydaje się pewnie zmierzać po awans do IV ligi. Z 15 meczów ligowych międzyborzanie przegrali zaledwie 2, wygrywając wszystkie pozostałe i nad drugą w tabeli Pogonią Oleśnica mają na półmetku rozgrywek 8 punktów przewagi. Znamy wyniki 2 z 3 rozegranych dotychczas przez Zenit sparingów. W pierwszym z nich uległ on 2:5 Ostrovii Ostrów Wielkopolski, natomiast w kolejnym zaprezentował się dużo lepiej wygrywając 3:1 z Polonią Trzebnica.

Warto wspomnieć, że w zespole Zenitu występuje Szymon Rusiecki, a więc zawodnik, który w latach 2018-2020 był piłkarzem Piasta. Na uwagę w ekipie z Międzyborza zasługuje na pewno jeszcze jedno nazwisko, a chodzi tu o Grzegorza Kuświka, który w swojej karierze reprezentował min. takie kluby jak Ruch Chorzów, Lechia Gdańsk, czy też Wisła Płock.

W tym sezonie mierzyliśmy się już z Zenitem, a miało to miejsce 19 października w ćwierćfinale Pucharu Polski okręgu wrocławskiego. Lepszy okazał się wtedy Piast wygrywając 2:0 po bramkach Tomasza Dyra i Tobiasza Jarczaka. Przypomnieć należy, że we wcześniejszych rundach piłkarze z Międzyborza wyeliminowali kolejno Dąb Dobroszyce, Polonię II Bielany Wrocławskie, Wiwę Goszcz oraz Barycz Sułów.

Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na jutrzejsze spotkanie – wstęp wolny.

Piast Żmigród – Zenit Międzybórz

Środa, 15 lutego / godz. 18:00 / boisko ze sztuczną nawierzchnią w Żmigrodzie