ŻEŃSKA DRUŻYNA PIASTA ZADEBIUTOWAŁA I KRÓLOWĄ SWĄ ZAPREZENTOWAŁA

Minionej niedzieli (10 grudnia) swój oficjalny debiut w barwach Piasta Żmigród zaliczyła żeńska drużyna na co dzień trenowana przez Agnieszkę Nowak. Żmigrodzianki pozytywnie spisały się w rozgrywanych w Obornikach Śląskich Mistrzostwach Dolnego Śląska w Futsalu Kobiet. W 7 rozegranych spotkaniach załoga Piasta zanotowała 1 zwycięstwo, 3 remisy i tyle samo porażek, co pozwoliło zająć 6 miejsce w klasyfikacji końcowej zawodów.  Najwięcej powodów do radości miała Wiktoria Gil, która została królową strzelców. Tak więc reprezentantkom żmigrodzkiego klubu gratulujemy debiutu w rywalizacji o stawkę. Z pewnością jest to bardzo dobre doświadczenie, które będzie w przyszłości procentować.
Występ moich piłkarek można zaliczyć do udanych. Na początku dało się zauważyć, że były stremowane, ale z meczu na mecz nabierały więcej wiary w siebie. W sumie byłyśmy najmłodszym zespołem i najmniej doświadczonym, a mimo to dziewczyny pokazały charakter i ducha walki w każdym meczu. Były remisy, były porażki, ale i udało się wygrać mecz. Przed nami dużo pracy nie tylko pod względem przygotowania motorycznego, czy umiejętności piłkarskich, a przede wszystkim organizacji podczas gry w defensywie i ofensywie. Miłym akcentem dla nas jest indywidualne wyróżnienie dla Wiktorii Gil, która została królową strzelców – podsumował premierowy występ swoich zawodniczek pani Trener Agnieszka Nowak.

Żeńska kadra Piasta Żmigród: Anna Dwornicka – bramkarka, Aleksandra Dudziak- bramkarka, Aleksandra Samiło, Paulina Ziętek, Aleksandra Pietruszewska, Karolina Gierakowska, Wiktoria Gil, Magdalena Bagińska, Marcelina Nowak.

Wyniki zawodniczek Piasta Żmigród:
LUKS Ziemia Lubińska  – Piast Żmigród                2-0
Piast Żmigród – AZS Wrocław                                 0-0
Chrobry Głogów – Żmigród                                     1-1
Piast Żmigród – UKS Bierutów                                1-1
Bielawianka Bielawa – Piast  Żmigród                    5-2
Piast Żmigród – Ślęza II Wrocław                            2-0
Slęza I Wrocław – Piast Żmigród                             4-0