ZIMNY PRYSZNIC NA INAUGURACJĘ ROZGRYWEK

Dokładnie 25 marca 2017 roku, młodzi zawodnicy Górnika II Zabrze opuszczali Żmigród ze spuszczonymi głowami, po tym jak Piast zaaplikował im w całym meczu 5 goli, nie tracąc przy tym żadnego. Wczoraj, ten zespół powrócił na żmigrodzką ziemię wzmocniony zawodnikami pierwszego zespołu, na czele którego stał doświadczony golkiper Grzegorz Kasprzik oraz Marcin Urynowicz, Meik Karwot, Bartłomiej Olszewski, Dariusz Pawłowski i Wojciech Hajda. Młody i bardzo ambitny zespół Górnika, postawił poprzeczkę wyżej niż wiosną i szczęśliwie wywiózł 3 punkty ze Żmigrodu. Szczęśliwie, bo to Piast był zespołem prowadzącym grę, dyktującym warunki i do przerwy powinien prowadzić różnica co najmniej 3 goli, swoje sytuacje marnowali kolejno Trzepacz, Bzdęga. Po przerwie Piast w dalszym ciągu prowadził grę, ale niestety nie stworzył sobie już tylu dogodnych sytuacji co w pierwszej połowie. Tak naprawdę w drugiej części meczu z poczynań Piasta, można tylko odnotować 54 minutę, kiedy to gola zdobył głową niezawodny Damian Celuch, oraz czerwoną kartkę, którą za faul ujrzał w 74 minucie nasz zawodnik Andrzej Korytek. W pierwszej jedenastce zagrało aż 6 nowych zawodników, co było widoczne przy braku zgrania poszczególnych formacji. Ten zespół ewidentnie potrzebuje czasu, okres przygotowawczy był zbyt krótki, by taka rewolucja kadrowa dała super wyniki od samego początku. Pozostaję nam czekać na pierwsze punkty, być może już w najbliższej kolejce, kiedy to Piast uda się na trudny śląski teren, gdzie rozegra mecz z tamtejszym Pniówkiem Pawłowice Śląskie. Pamiętamy przecież mecz z wiosny, kiedy to Piast przegrał w Pawłowicach Śląskich aż 3-0. Mecz z Pawłowic Śląskich najprawdopodobniej będzie transmitowany, o szczegółach powiadomimy kibiców w najbliższą środę.

Piast Żmigród – Górnik II Zabrze 1-3 (0-1)

Bramki: 11′ 0-1 Dominik Lasik, 54′ 1-1 Damian Celuch,  65′ Daniel Wajsak, 81′ 1-3 (karny) Marcin Urynowicz

Piast Żmigród: Dariusz Szczerbal – Kamil Pilarski (75′ Karol Stachowiak), Bruno dos Santos, Andrzej Korytek, Mateusz Jaros, Mikołaj Juchacz, Damian Celuch, Eryk Moryson, Wojciech Bzdęga (89′ Szymon Sołtyński), Oskar Trzepacz (61′ Cezary Kępczyński), Patryk Bobkiewicz (75′ Mateusz Fedyna)

Górnik II Zabrze: Grzegorz Kasprzik – Aleksander Knabel, Barłomiej Olszewski, Dariusz Kamiński, Marcin Urynowicz, Dominik Lasik, Dariusz Pawłowski, Daniel Ściślak, Wojciech Hajda, Meik Karwot, Daniel Wajsak