ZIMNY PRYSZNIC W WOLIBORZU

Na pewno nie tak wyobrażaliśmy sobie mecz ze Słowianinem. W meczu 2. kolejki IV ligi dolnośląskiej gospodarze zaaplikowali Piastowi 6 bramek i odnieśli pewne zwycięstwo. 

Wolibórz to dla naszych zawodników trudny teren. Już w zeszłym sezonie odnieśliśmy tam porażkę 0:1 i również tym razem nie udało się tego boiska odczarować. Strzelanie w 7. minucie meczu rozpoczął Marcin Buryło, który wykorzystał podanie Bońkowskiego. 20 minut później Buryło cieszył się już z dubletu po pięknym trafieniu w samo okienko. Wynik pierwszej połowy ustalił były zawodnik Piasta Oskar Trzepacz, który otarł głową piłkę dośrodkowaną z rzutu różnego. 

Druga część meczu niestety wcale nie była lepsza dla podopiecznych Marcina Foltyna. Pomimo braku bramek przez pół godziny, na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry miejscowi znów rozpoczęli strzelanie. Tym razem do siatki trafił Dorian Krakowski, a kolejną asystę zaliczył Bońkowski. W 86. minucie meczu na listę strzelców wpisał się Oleksii Fatianov, który sprytnym strzałem pokonał Koczorwskiego. Po raz ostatni nasz bramkarz wyciągał piłkę z siatki 3 minuty później, po tym jak przelobował go Bartłomiej Cegiełka.

Nie zawsze jest kolorowo, lecz najważniejsze jest, aby po porażce pokazać, że był to tylko wypadek przy pracy. Za naszymi zawodnikami ciężko przepracowany okres przygotowawczy oraz mecz z rezerwami Miedzi, który pokazał, że w żmigrodzianach drzemie duży potencjał i wola walki. Swoją ambicję nasi piłkarze z pewnością pokażą już w sobotę przy Sportowej 13, gdzie o godz. 17:00 podejmiemy Chrobrego II Głogów. Liczymy na waszą obecność!

Słowianin Wolibórz – Piast Żmigród 6:0 (3:0)

Bramki: 7’, 28’ Buryło, 45’ Trzepacz, 75’ Krakowski, 86’ Fatianov, 89’ Cegiełka

Żółte kartki: Buryło, Szczepaniak, Kierkiewicz – Żytko, Aramowicz

Skład Piasta: Koczorowski – Chouwer, Żytko, Ograbek (67′ Aramowicz), Maksymenko, Łukaszewski, Kotyla (53′ Wa. Pasichnyk), Sołtyński, Pytlik (46′ Repski), Majbroda, Shvets (73′ Pancerz)

Rezerwowi: Zabielski, Aramowicz, Pancerz, Wa. Pasichnyk, Wo. Pasichnyk, Repski