ZMARŁ JEDEN Z NAJLEPSZYCH ZAWODNIKÓW W HISTORII PIASTA ŻMIGRÓD

ZMARŁ JEDEN Z NAJLEPSZYCH ZAWODNIKÓW W HISTORII PIASTA ŻMIGRÓD

Z wielkim smutkiem i roztargnieniem informujemy, że w dniu wczorajszym (13 kwietnia 2018 roku) w nagłych okolicznościach odszedł do wieczności były zawodnik Piasta Żmigród Daniel Kabza. Z całą Rodziną Zmarłego, jego Przyjaciółmi i Kolegami łączymy się w bólu i modlitwie. Jednocześnie najbliższym składamy wyrazy współczucia. Śp. Daniel Kabza miał 41 lat.  Jednocześnie informujemy, że uroczystość pogrzebowa odbędzie się w najbliższy poniedziałek (16 kwietnia) o godz. 14.00 w kościele parafialnym pw. Trójcy Świętej w Żmigrodzie.

Daniel Kabza urodził się 5 listopada 1976 roku. Od dziecka kochał piłkę nożną, dlatego też w wieku szkolnym dołączył do Piasta Żmigród, gdzie rozwijał swoje niecodzienne umiejętności piłkarskie. Dowodem wielkiego talentu Daniela był bardzo szybki debiut w drużynie seniorów, gdyż miał on miejsce w wieku 15 lat, dokładnie 5 kwietnia 1992 roku. Swoją seniorską karierę zaczął od wrocławskiej Klasy A, ale z biegiem lat odniósł wielkie sukcesy w żmigrodzkiem klubie. Awanse do Wrocławskiej Klasy Okręgowej oraz dwukrotnie do dolnośląskiej IV ligi (sezon 1999/2000 oraz 2009/2010), to wielka zasługa Daniela Kabzy, gdyż jako rozgrywający był czołową postacią drużyny. Przez 20 lat reprezentował barwy żmigrodzkiego klubu i w tym czasie w sumie rozegrał 405 meczów w których strzelił 66 goli (IV liga: 41 meczów/2 gole; Okręgówka: 238 meczów/25 goli; Klasa A:94 mecze/32 gole; Puchar Polski: 32 mecze/7 goli). Daniel Kabza był jednym z trzech piłkarzy w historii Piasta Żmigród, którzy przekroczyli granicę 400 oficjalnych meczów. Daniel Kabza w swojej karierze reprezentował również barwy KP Brzeg Dolny, Orli Korzeńsko oraz ZPK Oldboy Żmigród.

Początek sezonu 2010/2011. Daniel Kabza, jako kapitan Piasta Żmigród odbiera z rąk Prezesa DZPN Andrzeja Padewskiego puchar za wywalczony awans do dolnośląskiej IV ligi.

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *