ZMARŁ JEDEN Z NAJLEPSZYCH ZAWODNIKÓW W HISTORII PIASTA ŻMIGRÓD

Z wielkim smutkiem i roztargnieniem informujemy, że w dniu wczorajszym (13 kwietnia 2018 roku) w nagłych okolicznościach odszedł do wieczności były zawodnik Piasta Żmigród Daniel Kabza. Z całą Rodziną Zmarłego, jego Przyjaciółmi i Kolegami łączymy się w bólu i modlitwie. Jednocześnie najbliższym składamy wyrazy współczucia. Śp. Daniel Kabza miał 41 lat.  Jednocześnie informujemy, że uroczystość pogrzebowa odbędzie się w najbliższy poniedziałek (16 kwietnia) o godz. 14.00 w kościele parafialnym pw. Trójcy Świętej w Żmigrodzie.

Daniel Kabza urodził się 5 listopada 1976 roku. Od dziecka kochał piłkę nożną, dlatego też w wieku szkolnym dołączył do Piasta Żmigród, gdzie rozwijał swoje niecodzienne umiejętności piłkarskie. Dowodem wielkiego talentu Daniela był bardzo szybki debiut w drużynie seniorów, gdyż miał on miejsce w wieku 15 lat, dokładnie 5 kwietnia 1992 roku. Swoją seniorską karierę zaczął od wrocławskiej Klasy A, ale z biegiem lat odniósł wielkie sukcesy w żmigrodzkiem klubie. Awanse do Wrocławskiej Klasy Okręgowej oraz dwukrotnie do dolnośląskiej IV ligi (sezon 1999/2000 oraz 2009/2010), to wielka zasługa Daniela Kabzy, gdyż jako rozgrywający był czołową postacią drużyny. Przez 20 lat reprezentował barwy żmigrodzkiego klubu i w tym czasie w sumie rozegrał 405 meczów w których strzelił 66 goli (IV liga: 41 meczów/2 gole; Okręgówka: 238 meczów/25 goli; Klasa A:94 mecze/32 gole; Puchar Polski: 32 mecze/7 goli). Daniel Kabza był jednym z trzech piłkarzy w historii Piasta Żmigród, którzy przekroczyli granicę 400 oficjalnych meczów. Daniel Kabza w swojej karierze reprezentował również barwy KP Brzeg Dolny, Orli Korzeńsko oraz ZPK Oldboy Żmigród.

Początek sezonu 2010/2011. Daniel Kabza, jako kapitan Piasta Żmigród odbiera z rąk Prezesa DZPN Andrzeja Padewskiego puchar za wywalczony awans do dolnośląskiej IV ligi.