ZMIANY W SZTABIE SZKOLENIOWYM. DZIĘKUJEMY TRENERZE !

Po 17 miesiącach pracy z klubem żegna się trener Edi Carlo Dias Marçal. Dziękujemy za wkład w rozwój Klubu i naszych zawodników.

Dokładnie 20 czerwca 2018 roku ukazała się wiadomość o nowym szkoleniowcu Piasta Żmigród. Trener Edi zastąpił wówczas Kamila Sochę, który objął I-ligowe Wigry Suwałki.
Wielu osobom ciężko było uwierzyć, że właśnie do Żmigrodu trafił Edi Andradina, legenda Pogoni Szczecin.

Jakie były początki pracy byłego już trenera Piasta?  Zespół po pierwszych 5 meczach był na wysokim 5 miejscu, a pierwszej porażki doznaliśmy dopiero w 7 kolejce. Rundę jesienną rozgrywek zakończyliśmy na 8 miejscu. Najbardziej emocjonujące mecze pod wodzą trenera Ediego rozgrywaliśmy w sezonie 2018/2019 z Górnikiem Polkowice, który awansował do II ligi. Pamiętamy zwycięstwo 3:2 na własnym boisku i mecz rewanżowy w Polkowicach. Górnik przy stanie 2:0 kończył mecz w dziewiątkę. W końcowych minutach Piast doprowadza do remisu 2:2, a niewiele zabrakło by mecz zakończył się naszym zwycięstwem.

Trudno nie pamiętać o Pucharze Polski i o emocjach jakie towarzyszyły nam w tych rozgrywkach w sezonie 2018/2019. W Wielkiej Lipie zdobywamy Puchar Okręgu Wrocławskiego, był to drugi taki sukces Piasta w historii naszego klubu. W ten sposób zapewniliśmy sobie awans do wojewódzkiego półfinału. Przygoda Piasta z Pucharem Polski zakończyła się w Żmigrodzie na wojewódzkim finale. Przegrywamy z Zagłębiem Lubin po serii rzutów karnych, ale wszyscy doskonale pamiętamy jak niesamowite było to wydarzenie dla żmigrodzkich kibiców i naszego klubu.

Na początku roku odbył się  XI Charytatywny  Żmigrodzki  Bal Smoka, w którym trener wziął udział.  Wśród licznych gadżetów i pamiątek, które można było pozyskać w drodze licytacji znalazł się również kombinezon naszego, polskiego, wyśmienitego skoczka narciarskiego Kamila Stocha, który uzyskał wartość aż 7500,00 złotych! Zakupił go trener Edi Andradina wraz z małżonką. Zapewniamy, że to nie koniec historii kombinezonu Kamila Stocha, ale o szczegółach poinformujemy wkrótce.

W swoim sztabie szkoleniowym zaufał osobom, które od dziecka związane były z naszym klubem. Asystowali mu w tym czasie Kamil Pilarski i Dominik Piotrowski, a trenerem bramkarzy był Paweł Pilarski. Osoba otwarta na współpracę, liczył się ze zdaniem osób z którymi pracował, mimo że ostateczne decyzje należały zawsze do niego.

Sezon 2019/2020 z pewnością nie jest tak udany jak poprzedni, nie tak. Obecnie zespół znajduje się w  strefie spadkowej ze stratą 5 punktów do bezpiecznej pozycji. Po ostatnim meczu zarząd klubu za porozumieniem stron rozwiązał umowę z trenerem, strony uznały, że będzie to najlepsza decyzja na tą chwilę dla klubu.

Trenerowi dziękujemy za pełen profesjonalizm, zaangażowanie w życie codzienne Klubu Piast Żmigród. Życzymy sukcesów w karierze trenerskiej. W Żmigrodzie będzie trener zawsze mile widziany! Dziękujemy Panie Trenerze !

Wraz z trenerem Edim Andradiną współpracę z pierwszym zespołem zakończył jego dotychczasowy asystent Dominik Piotrowski. Kto zastąpi trenera Ediego? Decyzja powinna zapaść do końca listopada.