ZMIANY W SZTABIE SZKOLENIOWYM. DZIĘKUJEMY TRENERZE !

ZMIANY W SZTABIE SZKOLENIOWYM. DZIĘKUJEMY TRENERZE !

Po 17 miesiącach pracy z klubem żegna się trener Edi Carlo Dias Marçal. Dziękujemy za wkład w rozwój Klubu i naszych zawodników.

Dokładnie 20 czerwca 2018 roku ukazała się wiadomość o nowym szkoleniowcu Piasta Żmigród. Trener Edi zastąpił wówczas Kamila Sochę, który objął I-ligowe Wigry Suwałki.
Wielu osobom ciężko było uwierzyć, że właśnie do Żmigrodu trafił Edi Andradina, legenda Pogoni Szczecin.

Jakie były początki pracy byłego już trenera Piasta?  Zespół po pierwszych 5 meczach był na wysokim 5 miejscu, a pierwszej porażki doznaliśmy dopiero w 7 kolejce. Rundę jesienną rozgrywek zakończyliśmy na 8 miejscu. Najbardziej emocjonujące mecze pod wodzą trenera Ediego rozgrywaliśmy w sezonie 2018/2019 z Górnikiem Polkowice, który awansował do II ligi. Pamiętamy zwycięstwo 3:2 na własnym boisku i mecz rewanżowy w Polkowicach. Górnik przy stanie 2:0 kończył mecz w dziewiątkę. W końcowych minutach Piast doprowadza do remisu 2:2, a niewiele zabrakło by mecz zakończył się naszym zwycięstwem.

Trudno nie pamiętać o Pucharze Polski i o emocjach jakie towarzyszyły nam w tych rozgrywkach w sezonie 2018/2019. W Wielkiej Lipie zdobywamy Puchar Okręgu Wrocławskiego, był to drugi taki sukces Piasta w historii naszego klubu. W ten sposób zapewniliśmy sobie awans do wojewódzkiego półfinału. Przygoda Piasta z Pucharem Polski zakończyła się w Żmigrodzie na wojewódzkim finale. Przegrywamy z Zagłębiem Lubin po serii rzutów karnych, ale wszyscy doskonale pamiętamy jak niesamowite było to wydarzenie dla żmigrodzkich kibiców i naszego klubu.

Na początku roku odbył się  XI Charytatywny  Żmigrodzki  Bal Smoka, w którym trener wziął udział.  Wśród licznych gadżetów i pamiątek, które można było pozyskać w drodze licytacji znalazł się również kombinezon naszego, polskiego, wyśmienitego skoczka narciarskiego Kamila Stocha, który uzyskał wartość aż 7500,00 złotych! Zakupił go trener Edi Andradina wraz z małżonką. Zapewniamy, że to nie koniec historii kombinezonu Kamila Stocha, ale o szczegółach poinformujemy wkrótce.

W swoim sztabie szkoleniowym zaufał osobom, które od dziecka związane były z naszym klubem. Asystowali mu w tym czasie Kamil Pilarski i Dominik Piotrowski, a trenerem bramkarzy był Paweł Pilarski. Osoba otwarta na współpracę, liczył się ze zdaniem osób z którymi pracował, mimo że ostateczne decyzje należały zawsze do niego.

Sezon 2019/2020 z pewnością nie jest tak udany jak poprzedni, nie tak. Obecnie zespół znajduje się w  strefie spadkowej ze stratą 5 punktów do bezpiecznej pozycji. Po ostatnim meczu zarząd klubu za porozumieniem stron rozwiązał umowę z trenerem, strony uznały, że będzie to najlepsza decyzja na tą chwilę dla klubu.

Trenerowi dziękujemy za pełen profesjonalizm, zaangażowanie w życie codzienne Klubu Piast Żmigród. Życzymy sukcesów w karierze trenerskiej. W Żmigrodzie będzie trener zawsze mile widziany! Dziękujemy Panie Trenerze !

Wraz z trenerem Edim Andradiną współpracę z pierwszym zespołem zakończył jego dotychczasowy asystent Dominik Piotrowski. Kto zastąpi trenera Ediego? Decyzja powinna zapaść do końca listopada.

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *