ŻMIGRÓD GOŚCIŁ PIŁKARKI

I Turniej Piłki Nożnej Halowej Kobiet o Puchar Burmistrza Gminy Żmigród Roberta Lewandowskiego za nami. We wczorajszych zmaganiach w żmigrodzkiej hali sportowej tryumfowała drużyna LUKS Ziemia Lubińska II. Dwie ekipy Piasta Żmigród uplasowały się w dolnej części tabeli.

Burmistrz Gminy Żmigród Robert Lewandowski nie stroni od organizacji wszelakich imprez sportowych. W niedzielę po raz pierwszy w żmigrodzkiej hali sportowej odbyły się zmagania piłki nożnej halowej w wydaniu żeńskim. W sumie w tych wyjątkowych zawodach udział wzięło 8 drużyn w tym dwie reprezentujące Piasta Żmigród. – Cieszę się, że mogę otwierać ten turniej, gdyż jest to pierwszy taki przypadek w 72-letniej historii klubu. Po raz pierwszy organizujemy zawody piłkarskie dla dziewczyn i z tego powodu bardzo się cieszymy. Życzę wszystkim zespołom niezapomnianych wrażeń z pobytu w Żmigrodzie – mówił podczas oficjalnego otwarcia zawodów Prezes Piasta Rafał Zagórski. Wszystkie drużyny rywalizowały systemem „każdy z każdym”, a jeden mecz trwał 12 minut. Po 28 rozegranych spotkaniach w przeciągu 7 godzin wszyscy poznali ostateczne rozstrzygnięcia. Tytuł mistrzowski już po przedostatniej serii spotkań zapewniła sobie ekipa LUKS Ziemi Lubińskiej II, która w 7 pojedynkach tylko raz schodziła z boiska pokonana. Na drugiej pozycji sklasyfikowana została UKS Bielawianka Bielawa, która zdobyła tyle samo punktów, co tryumfatorki, ale w bezpośrednim meczu przegrała z lubiniankami. Ostatni stopień podium zdobyła Ślęza II Wrocław, która jako jedyna wygrała z mistrzyniami. Piast Żmigród desygnował do gry dwa zespoły, które nadzorowała trenerka Agnieszka Nowak. Piast I w sumie zgromadził na swoim koncie 7 punktów, co pozwoliło zakończyć zawody na 6 miejscu w tabeli. Druga drużyna gospodyń we wszystkich spotkaniach musiała uznać wyższość rywalek i ostatecznie zajęła 8 lokatę. Organizatorzy dla wszystkich drużyn przygotowali pamiątkowe puchary, dyplomy, medale, pamiątkowe gadżety dla wszystkich szkoleniowców, a w trakcie trwania turnieju każda zawodniczka mogła spożyć ciepły posiłek. Burmistrz Gminy Żmigród Robert Lewandowski wraz z Prezesem Piasta oraz członkami Zarządu klubu Ryszardem Płoskonką i Zbigniewem Pogodą wręczyli również nagrody indywidualne. Najlepszą bramkarką turnieju została Emilia Osowiecka ze Ślęzy I Wrocław, a królową strzelców Paulina Dul ze zwycięskiej załogi LUKS Ziemia Lubińska II. Co ciekawe ta sama piłkarka otrzymała tytuł najlepszej zawodniczki tych zmagań o czym decydowali sami trenerzy. – Cieszę się, że mogliśmy być gospodarzem po raz pierwszy turnieju piłkarskiego  wykonaniu żeński. Życzę wszystkim piłkarką powodzenia, aby każda z was robiła postępy. Wierzę również, że już niedługo w Żmigrodzie doczekamy się drużyny żeńskiej Piasta, która zadebiutuje w III lidze. Dziękuję za przybycie, za udział i zapewniam, że jeśli za rok będą chętne zespoły, to taki turniej powtórzymy – powiedział na zakończenie zawodów Burmistrz Gminy Żmigród Robert Lewandowski.

Piast I Żmigród: Agnieszka Nowak, Karolina Gierakowska, Aleksandra Samiło, Marcelina Nowak, Paulina Ziętek.

Piast II Żmigród: Magdalena Bagińska, Anna Pierzchlewicz, Maja Bocianowska, Magdalena Bagińska, Aleksandra Pietruszewska, Julia Siama.

Wyniki meczów:

LUKS I Ziemia Lubińska – Piast I Żmigród 0:0
Ślęza I Wrocław – Ślęza II Wrocław 1:1
Piast II Żmigród – Bielawianka Bielawa 0:4
LUKS II Ziemia Lubińska – MUKS 11 Zielona Góra 4:0
Ślęza I – LUKS I 0:0
Piast I – Piast II 4:0
LUKS II – Bielawianka 1:0
Ślęza II – MUKS 2:0
Piast II – Ślęza I 0:2
LUKS II – Piast I 3:1
MUKS – Bielawianka 1:4
LUKS I – Ślęza II 2:3
Ślęza I – LUKS II 0:3
Piast I – MUKS 3:1
Ślęza II – Bielawianka 0:1
LUKS I – Piast II 2:0
MUKS – Ślęza I 0:0
Bielawianka – Piast I 2:0
LUKS II – LUKS I 5:1
Piast II – Ślęza II 0:4
Ślęza I – Bielawianka 0:2
LUKS I – MUKS 4:0
Piast II – LUKS II 0:8
Ślęza II – Piast I 2:1
Bielawianka – LUKS I 4:0
MUKS – Piast II 4:0
Piast I – Ślęza I 0:3
LUKS II – Ślęza II 0:3

Klasyfikacja końcowa turnieju:

  1. LUKS I Ziemia Lubińska        18      24-5
  2. Bielawianka Bielawa             18      18-2
  3. Ślęza II Wrocław                    16      15-5
  4. Ślęza I Wrocław                      9         6-6
  5. LUKS II Ziemia Lubińska       8         9-12
  6. Piast I Żmigród                       7         9-11
  7. MUKS 11 Zielona Góra         4         6-17
  8. Piast II Żmigród                     0         0-28