ŻMIGRODZIANIE NAJMOCNIEJSI NA “STREFIE

Ostatni weekend był aktywny dla grup młodzieżowych Piasta Żmigród. O występie orlików w Oleśnicy pisaliśmy wcześniej. Natomiast dwie inne drużyny żmigrodzkiego klubu uczestniczyły w Finale Strefowym Halowej Piłki Nożnej Chłopców do Lat 13, rozgrywanym w Wińsku w ramach XIX Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi. 

Do zawodów w Wińsku dostały się zespoły, które z powodzeniem przebrnęły przez eliminacje powiatowe.  I tak w sumie wystąpiło 7 zespołów: ZSP Wińsko, Kometa Krzelów, Pogoń Cieszków, Szkółka Piłkarska Milicz, Piast I Żmigród, Piast II Żmigród oraz Wiwa Goszcz. Jedna załoga żmigrodzkiego klubu grała przy „akompaniamencie” trenera Jana Fedyny (Piast II Żmigród), a drugą dyrygował trener Przemysław Wawrzyniak (Piast I Żmigród). Turniej był rozgrywany systemem „każdy z każdym”. Jak się okazało obie żmigrodzkie drużyny zaprezentowały się niezwykle korzystnie i ostatecznie zajęły dwie pierwsze lokaty w końcowej klasyfikacji. Więcej powodów do radości miał pierwszy zespół Piasta, który tryumfował w zawodach i jednocześnie wywalczył przepustkę do Mistrzostw Województwa Dolnośląskiego, które rozegrane zostaną w sobotę (3 marca) również w Wińsku. Już teraz żmigrodzianom życzymy powodzenia!

Piasta I Żmigród: Adam Błoński, Nikodem Błoński, Paweł Kwasigroch, Piotr Puszko, Szymon Kokora, Igor Jaśkiewicz, Jakub Tatarek, Łukasz Sobolewski, Hubert Wojtkowiak.

Piast II Żmigród: Marek Mosiek, Michał Bartkowiak, Szymon Ostromecki, Maciej Targoni, Maciej Łukawy, Filip Żur, Kacper Targoni, Gracjan Barabach, Kamil Figura, Michał Główka.

Wyniki wszystkich spotkań:

 1. WIŃSKO – KRZELÓW              0:1
 2. ŻMIGRÓD 1 – GOSZCZ           1:0
 3. ŻMIGRÓD 2 – MILICZ             1:0
 4. CIESZKÓW – KRZELÓW          1:2
 5. WIŃSKO – MILICZ                   2:2
 6. ŻMIGRÓD 1 – ŻMIGRÓD 2    3:0
 7. CIESZKÓW – GOSZCZ            1:1
 8. KRZELÓW – MILICZ               1:1
 9. WIŃSKO – ŻMIGRÓD 1         1:3
 10. CIESZKÓW – MILICZ              0:1
 11. GOSZCZ – ŻMIGRÓD 2         0:2
 12. KRZELÓW – ŻMIGRÓD 1      0:3
 13. CIESZKÓW – ŻMIGRÓD 2    2:1
 14. MILICZ – ŻMIGRÓD 1           0:2
 15. GOSZCZ – WIŃSKO              1:0
 16. CIESZKÓW – ŻMIGRÓD 1    1:0
 17. ŻMIGRÓD 2 – WIŃSKO        1:0
 18. GOSZCZ – KRZELÓW            0:0
 19. CIESZKÓW – WIŃSKO          3:0
 20. ŻMIGRÓD 2 – KRZELÓW     2:0
 21. MILICZ – GOSZCZ                 3:2

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. Piast I Żmigród
2. Piast II Żmigród
3. Pogoń Cieszków
4. Szkólka Piłkarska Milicz
5. Kometa Krzelów
6. Wiwa Goszcz
7. UKS Wińsko