ZREWANŻOWAĆ SIĘ ZA RUNDĘ JESIENNĄ

IV liga dolnośląską nie zwalnia tempa. Już w tę sobotę (18 marca) o godz. 15:00 zmierzymy u się z Galakticos Solna. Spotkanie odbędzie się na boisku ze sztuczną nawierzchnią żmigrodzkiego kompleksu OSiR.

Piłkarze Marcina Foltyna byli górą w obu rozegranych dotychczas meczach rundy wiosennej, lecz trzeba pamiętać, że mierzyli się oni z zespołami z dolnej części tabeli. Starcie z „galaktycznymi” wydaje się przynajmniej w teorii być nieco trudniejszym zadaniem. Zespół z Solnej zajmuje 7. miejsce w tabeli z dorobkiem 27 punktów i bilansem bramkowym 25:21. W 17 meczach drużyna z podwrocławskiej wsi zanotowała 7 zwycięstw, 6 remisów i 4 porażki. 

Galakticos to beniaminek IV ligi, który 3 lata temu występował jeszcze we wrocławskiej klasie A. Tempo awansów jest zatem imponujące. Na inaugurację rundy wiosennej nasz najbliższy rywal uległ liderowi z Woliborza 1:4. Przed tygodniem natomiast solnianie wygrali u siebie 3:2 ze Skałkami Stolec po bramkach Patryka Drożyńskiego, Mikołaja Kuca oraz Jakuba Bolisęgi.  

Najlepszym strzelcem zespołu prowadzonego przez Piotra Pietrewicza w tym sezonie jest wspomniany już Patryk Drożyński z 7 trafieniami na swoim koncie. Poniżej przedstawiamy zestawienie wszystkich strzelców bramek dla zespołu z Solnej w tym sezonie:

Patryk Drożyński – 7 bramek

Jakub Bolisęga – 4 bramki

Grzegorz Zygadło – 3 bramki

Adrian Repski – 3 bramki

Karol Danielik – 2 bramki

Kamil Lechocki – 1 bramka

Ihor Alantiev – 1 bramka

Bartłomiej Błaszczyk – 1 bramka

Rafał Rybiński – 1 bramka

Mikołaj Kuc – 1 bramka

Radosław Parada – 1 bramka

W rundzie jesiennej ulegliśmy w wyjazdowym spotkaniu „galaktycznym” 1:3, a honorową bramkę dla Piasta zdobył wtedy Marcin Gołębiowski. Mecz ten rozegrany został 26 listopada ubiegłego roku jako zaległe spotkanie 3. kolejki z powodu udziału zawodników z naszej ligi w turnieju „Regions Cup”.

Do każdego zakupionego biletu na mecz dorzucamy darmowy kalendarz klubowy!

Podczas meczu po raz kolejny nasi kibice bedą mogli również po raz kolejny skorzystać z usług cateringu. Zapraszamy serdecznie do wiaty zlokalizowanej tuż obok trybun na pyszne, ciepłe posiłki oraz napoje.

Piast Żmigród – Galakticos Solna

Sobota, 18 marca / godz. 15:00 / Stadion Miejski w Żmigrodzie (boisko ze sztuczną nawierzchnią)