ZWYCIĘSKA INAUGURACJA SEZONU MŁODZIKÓW W II LIDZE OKRĘGOWEJ

Z niecierpliwością, ale również z pewnymi obawami czekaliśmy na sobotę 16 marca 2019 r. I doczekaliśmy się. Na bardzo dobrze przygotowanym boisku (biorąc pod uwagę wczesną porę roku) w Żmigródku odbył się inaugurujący sezon „WIOSNA 2019” mecz I kolejki Wrocławskiej II Ligi Okręgowej Młodzików PIAST ŻMIGRÓD – AP II OLEŚNICA. Dla naszej drużyny był to pierwsze spotkanie na tym szczeblu rozgrywek. Przypomnijmy, wiosnę i jesień roku 2018 spędziliśmy w III LO grając z zespołami w większości słabszymi, od tych z którymi będziemy rywalizować przez najbliższe 3 miesiące, aż do 15 czerwca.

Naszym pierwszym przeciwnikiem była drużyna reprezentująca Akademię Piłkarską (AP) II Oleśnica. Rzymska „dwójka” oznacza, że zagraliśmy nie z pierwszym zespołem (występuje w I LO), a z rezerwami, w składzie z zawodnikami urodzonymi w roku 2007, a więc w większości młodszymi o rok od naszych chłopców, ale oczywiście nie od wszystkich.

Z racji różnicy wieku oraz lepszych warunków fizycznych, to Piast był faworytem sobotniej potyczki. I rzeczywiście faworyt nie zawiódł. Mecz PIAST – AP II zakończył się wysokim wynikiem 7-2 dla gospodarzy. Wynik nie mówi wszystkiego, choć mogliśmy wygrać nawet w pokaźniejszych rozmiarach. Oleśniczanie pokazali się w Żmigródku z bardzo dobrej strony. Z całą pewnością w następnych rozgrywkach będą „rozdawali karty”. Do przerwy, pomimo że graliśmy z wiatrem strzeliliśmy tylko jednego gola. Jego autorem był wszędobylski Filip Żur, który popisał się efektownym lobem po asyście Macieja Targoniego.  W pierwszych 30 minutach mogliśmy prowadzić wyżej, niestety wyśmienitych okazji nie wykorzystali Kamil Figura i Szymon Ostromecki. Goście nie byli dłużni stwarzając pod naszą bramką groźne sytuacje. Druga odsłona meczu, a szczególnie, kiedy na boisku przebywali nasi podstawowi gracze, dała odpowiedź, kto w tym meczu dominuje. Oczywiście mowa o Piaście. Bramkę na 2-0 w 32 minucie strzelił Targoni (asysta Żur). Dziewięć minut później Filip strzelił swojego drugiego gola. Tym razem po indywidualnej akcji i uderzeniu piłki lewą (słabszą) nogą. Na bramkę numer cztery czekaliśmy nieco ponad 100 sekund. Uzyskał ją mieszkający nieopodal boiska Maciej Łukawy. Prowadzenie na 5-0 podwyższył Kamil Figura, który sfinalizował świetne podanie Maćka Targoniego. Techniczne uderzenie lewą nogą mogło się naprawdę podobać. Kolejnego gola (szóstego) wbił zdecydowanie wyróżniający się w tym meczu Targoni, a siódmego, a drugiego w meczu – Kamil Figura. Przy wyniku 7-0 w zespole Piasta następowały ciągłe rotacje w składzie. Z boiska m.in. zszedł filar naszego zespołu i kapitan Szymon Ostromecki. Goście skwapliwie wykorzystali nasze błędy i zasłużenie strzelili 2 bramki. Najważniejszymi ogniwami Piasta w meczu z AP byli wymienieni powyżej zawodnicy. Ponadto bardzo dobry występ zaliczył nasz pierwszy bramkarz – Marek Mosiek. Pozostali piłkarze również nie zawiedli. Bez z nich nie byłoby wygranej. Każdy, nawet najkrócej grający gracz jest ważnym ogniwem naszego (zwycięskiego) zespołu.   

Na zdjęciu zawodnicy Piasta Żmigród, który wystąpili w meczu z AP II Oleśnica

Stoją od lewej, pierwszy skład: K. Figura, F. Cieśla, S. Ulidowski, M. Łukawy, M. Mosiek, M. Targoni, P. Gałek, S. Ostromecki i F, ŻurW klęku od lewej: B. Pulut, M. Czamara, D. Mądry, N. Witkowska i T. Filiński.

Piast Żmigród (śr. wieku 12,57) – AP II Oleśnica (śr. wieku 11,86)  7-2 (1-0)

Skład Piasta: 1. Marek Mosiek (2006) – 3. Piotr Gałek (2006), 2. Szymon Ostromecki (2006) – kapitan zespołu, 11. Filip Cieśla (2006), 6. Sebastian Ulidowski (2006) – 7. Filip Żur (2007), Maciej Łukawy (2006), 14. Kamil Figura (2007) – 4. Maciej Targoni (2006) oraz 12. Maciej Czamara (2007) – bramkarz, 22. Błażej Pulut (2006) – bramkarz, 16. Dominik Mądry (2006), 8. Tomasz Filiński (2008) i 15. Natalia Witkowska (2007).

Skład AP II Oleśnica: Kacper Kozioł – Bartek Janicki, Bartek  Rosiński, Maciej Gorcyca, Michał Wróblewski, Wiktor Krajewski  Krystian Rostek, Alan Węgrzyński, Mateusz Biernat oraz Mateusz Bruzdewicz – bramkarz, Mateusz Drosiński, Bartek Florczak, Karol Bęben, Piotr Smoliński. Trener Piotr Michalewski.

BRAMKI:

1-0 Filip Żur, asysta Maciej Targoni, 19 min

2-0 Maciej Targoni, asysta Filip Żur 32 min

3-0  Filip Żur, bez asysty 41 min

4-0  Maciej Łukawy, bez asysty 43 min

5-0  Kamil Figura, asysta Maciej Targoni, asysta II stopnia Szymon Ostromecki 47 min

6-0  Maciej Targoni, asysta ? Tomasz Filiński 47 min

7-0  Kamil Figura, bez asysty 53 min

7-1               Gol dla AP II, Michał Wróblewski 57 min

7-2               Gol dla AP II, Mateusz Biernat.60+1min.

Sędzia: pan Krzysztof Kłopotowski.

Strzelcy bramek dla Piasta, zdjęcie górne od lewej:

Kamil Figura, Maciej Targoni i Filip Żur, zdjęcie dolne, Maciej Łukawy

Podsumowanie

  1. „Pierwsze koty za płoty” – tak można rzec po pierwszym udanym meczu mistrzowskim. Z wygranej cieszymy się, ale bez przesady. To dopiero początek rozgrywek, przed nami 13 naprawdę trudnych pojedynków. Kadra zespołu jest nieliczna. Absencja 2-3 czołowych zawodników może spowodować, ze jakość zespołu drastycznie spadnie, a tym samym o dobre wyniki będzie niezmiernie trudno.

Ciągle czekamy i jesteśmy otwarci do włączenie do kadry chłopców już ukształtowanych piłkarsko urodzonych w latach 2006 i 2007 z naszej, ale nie tylko z naszej Gminy.

  • Zagraliśmy po raz pierwszy na boisku w Żmigródku. Nie zapomnieliśmy o tym, co robiliśmy będąc gospodarzem meczów w Żmigrodzie: flagi Piasta, nagłośnienie, spiker, nagrywanie meczu (nie z poziomu boiska lecz z platformy), kulturalny i zorganizowany doping kibiców (rodziców, dziadków, rodzeństwa). Dziś był też fotoreporter (Joanna Ulidowska), ale do zrobienia jest jeszcze bardzo dużo, przede wszystkim nie ma szatni oraz ubikacji.

Pani Kasia Żur kierownik drużyny i spiker