ZWYCIĘSKIE DERBY TOWARZYSKIE

W kolejnym meczu towarzyskim Piast Żmigród wygrał z Sokołem Wielka Lipa 5:2. Po pierwszej części spotkania rozgrywanego na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Środzie Śląskiej żmigrodzianie prowadzili 4-1. Dwie bramki w tej części gry zdobył Grzegorz Mazurek (na zdjęciu), jedno trafienie dołożył zawodnik testowany, raz lipianie wpakowali piłkę do własnej bramki. Pierwsza połowa meczu zakończyła się tak samo, jak się zaczęła druga odsłona, czyli od skutecznie wykonanych rzutów karnych przez Łukasze Denekę, który zdobył dwa gole dla Sokoła. Rezultat towarzyskich derbów powiatu trzebnickiego ustalił w 70 minucie zawodnik testowany przez Piasta. Kolejny mecz sparingowy podopieczni trenera Grzegorza Podstawka rozegrają w najbliższą sobotę (18 lutego, godz. 11.00) w Lubinie z rezerwami Zagłębia.

Piast Żmigród – Sokół Wielka Lipa      5-2(4-1)

Bramki:
6’ Grzegorz Mazurek         1 : 0
22’ Samobójcza                  2 : 0
32’ testowany                     3 : 0
36’ Grzegorz                       4 : 0
42’ Łukasz Deneka            4 : 1
50’  Łukasz Deneka           4 : 2
70’ testowany                      5 : 2