ZWYCIĘSKIE DERBY

Piast Żmigród pokonał w swoim drugim ligowym meczu tego sezonu Polonię Trzebnica 3:1. Bramki dla Piasta strzelali Szymon Sołtyński, Marcin Gołębiowski oraz Tobiasz Jarczak.

Od początku derbowego spotkania jego tempo narzucała ekipa Marcina Foltyna. Już w 1. minucie meczu przed szansą na zdobycie bramki stanął Patryk Szymański, którego strzał o centymetry minął się z bramką strzeżoną tego dnia przez Karola Buchlę. 10 minut później jeszcze lepszą okazję do otwarcia wyniku miał Szymon Sołtyński, który po wrzucie z autu Oskara Majbrody z bliskiej odległości posłał piłkę nad poprzeczką. To, co nie udało się naszemu kapitanowi w pierwszych minutach, powiodło się kwadrans później. Najpierw z prawej flanki dośrodkował Oskar Majbroda, a strzał głową Marcina Gołębiowskiego obronił bramkarz gości. Piłka spadła jednak tuż przy słupku, gdzie ofiarnym wślizgiem wpakował ją do bramki popularny “Sołti”.

Na 2 minuty przed końcem 1. połowy żmigrodzianie podwyższyli swoje prowadzenie. Piłkę po dośrodkowaniu Błażeja Chouwera zgrał Ołeksandr Maksymenko, zagranie to przedłużył Tomasz Dyr, a piłka spadła pod nogi Marcina Gołębiowskiego, który kiedy wydawało się, że nie będzie mógł oddać strzału, obrócił się z piłką, minął obrońców Polonii i uderzył przy dalszym słupku, zdobywając swoją drugą bramkę w tym sezonie.

Swoje okazje na bramkę mieli w 1. połowie jeszcze Jarczak i Dyr, jeśli chodzi natomiast o gości, to warto odnotować groźny strzał Krystiana Jajko obroniony przez Piotra Zabielskiego oraz rzut wolny w wykonaniu Grzegorza Rajtera.

W 2. połowie obraz meczu niewiele się zmienił. Więcej z gry mieli żmigrodzianie i to oni częściej atakowali bramkę przeciwników. Kwadrans po zmianie stron dobrym strzałem z ostrego kąta popisał się Tomasz Dyr, a obronił go jeszcze lepszą interwencją Karol Buchla. Kilka minut później golkipera gości potężnym strzałem z rzutu wolnego zatrudnił Tobiasz Jarczak. W 64. minucie gry to jednak trzebniczanie zdobyli bramkę kontaktową. Dalekie podanie z linii obrony trafiło do Krystiana Jajko, a były piłkarz Piasta sprytnym uderzeniem przelobował Zabielskiego.

Po straconej bramce nasi zawodnicy nie spuścili głów, a wręcz przeciwnie – zintensyfikowali swoje ataki. Po raz kolejny ożywienie w ofensywie wniósł wprowadzony z ławki rezerwowych Mateusz Olikiewicz, który po strzale z dystansu był bliski zdobycia gola, kilka minut później uderzał na bramkę polonistów Oskar Majbroda. Na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry przed drugą szansą na zdobycie bramki z rzutu wolnego stanął Tobiasz Jarczak. Nasz pomocnik po raz kolejny udowodnił, że nogę ma “ułożoną” jak mało kto i pięknym strzałem z 30 metrów w samo okienko ustalił wynik spotkania

Piast Żmigród – Polonia Trzebnica 3:1 (2:0)

Bramki: 24’ Sołtyński, 43’ Gołębiowski, 89’ Jarczak – 64’ Jajko

Żółte kartki: Sztylka – Niewieściuk, Szaciło

Skład Piasta: Zabielski – Chouwer, Szymański, Żytko, Maksymenko, Majbroda, Sztylka, Sołtyński (77′ Łukaszewski), Jarczak (90’+1 Matysiak), Dyr (90’+1 Krawczyszyn), Gołębiowski (77′ Olikiewicz)

Rezerwowi: Korytkowski, Łukaszewski, Błoński, Krawczyszyn, Kupczyk, Olikiewicz, Matysiak