ZWYCIĘSTWO JUNIORÓW STARSZYCH Z LECHIĄ

W 10 kolejce Ligi Dolnośląskiej Juniorów Starszych do Żmigrodu przyjechał zespół Lechii Dzierżoniów. Gospodarze zadali cios w 93 minucie meczu i kolejne trzy punkty dopisujemy naszej drużynie.

Szybko zapomnieli zawodnicy Piasta o wysokiej porażce w ostatniej kolejce z Miedzią Legnica. Zespól podniósł się i zrehabilitował w najlepszy możliwy sposób. Dla Żmigrodzian było to piąte zwycięstwo w debiutanckim sezonie w LDJS.

Lepiej spotkanie rozpoczęli goście. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kacpra Czaprana pokonał Konrad Słomian. Brakowało bardzo niewiele do wyrównania. Piotr Robak trafił w słupek, Michał Kostrzewa w poprzeczkę. Od 9 minuty nasz zespół przegrywał i dopiero kwadrans przed końcowym gwizdkiem bramkę dla Piasta zdobył Michał Kostrzewa. Były napastnik FC Academy Wrocław zdobył swoją 3 bramkę w tym sezonie.
Nie było to ostatnie słowo gospodarzy w tym pojedynku. W 93 minucie piłkę w pole karne z rzutu rożnego posłał Kacper Krawczyszyn, w zamieszaniu przed bramką najlepiej ustawiony był Maciej Świątek i zdołał pokonać bramkarza gości. Wielka radość i zasłużone zwycięstwo naszych piłkarzy.

Liga Dolnośląska Juniorów Starszych – 10 kolejka
Piast Żmigród – Lechia Dzierżoniów 2:1 (0:1)
Kostrzewa Michał 76’
Świątek Maciej 90’+3

Skład:
Czapran Kacper, Krawczyk Miłosz, Duczemiński Jakub, Sosnowski Kacper, Krawczyszyn Kacper, Robak Piotr, Eliasz Olaf (56’ Błoński Nikodem), Świątek Maciej, Kamiński Jakub (90’ Samol Maksymilian), Łakomy Maksymilian (82’ Puszko Piotr), Kostrzewa Michał.

W najbliższą niedzielę (03.11.2019r.) nasz zespół czeka daleki wyjazd do Jeleniej Góry. Spotkanie odbędzie się o godzinie 11:00 na ul. Złotniczej 12.