ZWYCIĘSTWO, KU PAMIĘCI LEGENDY PIASTA

Piłkarze Piasta Żmigród zaliczyli kolejny udany mecz w III lidze (grupie 3) w tym sezonie. Żmigrodzianie pokonali dzisiaj na wyjeździe Zagłębie II Lubin 1-3. Łupem bramkowym wśród zwycięzców podzielili się Oskar Trzepacz, Wojciech Bzdęga i Michał Chyrek. Był to 8 mecz z rzędu ekipy trenera Kamila Sochy  bez porażki (7 zwycięstw i 1 remis).

Dzisiejszą konfrontację w Lubinie poprzedziła minuta ciszy, ku pamięci zmarłego nagle w dniu wczorajszym 41-letniego Daniela Kabzy, który był wychowankiem Piasta Żmigród i jednym z najlepszych piłkarzy w histroii klubu. Dodatkowo żmigrodzianie w tym meczu wystąpili z charakterystycznymi czarnymi opaskami na rękach. Jak się okazało również swoją postawą na boisku piłkarze Piasta godnie uczcili Śp. Daniela Kabzę, gdyż po raz kolejny zgarnęli komplet punktów. Już w 12 minucie gry żmigrodzianie objęli prowadzenie. Bramkarz miejscowych przy wyprowadzaniu piłki popełnił błąd, futbolówkę wyłuskał Michał Chyrek, a po chwili Oskar Trzepacz z bliskiej odległości dokonał formalności i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Tuz przed przerwą meczu Piast podwyższył rezultat spotkania. Dokładne dośrodkowanie Łukasza Mozlera z rzutu rożnego wykorzystał Wojciech Bzdęga i strzałem głową pokonał lubińskiego golkiera. Po zmianie stron podopieczni trenera Kamila Sochy nie zwolnili tempa i zdobyli trzeciego gola. W 63 minucie z bocznego sektora boiska dośrodkował Matreusz Jaros, a Michał Chyrek z 5 metrów popisał się skutecznym strzałem. Lubinianie na taki obrót sytuacji byli w stanie odpowiedzieć tylko bramką kontaktową, którą strzelili w 73 minucie gry. Ostatecznie Piast wygrał w Lubinie 1-3 i zainkasował kolejne 3 punkty.

Zagłębie II Lubin – Piast Żmigród 1-3(0-2)
Bramki: 0-1 Trzepacz (12), 0-2 Bzdęga (43), 0-3 Chyrek (63), 1-3 Zagłębie (73).
Piast: Dariusz Szczerbal – Patryk Gołębiewski, Łukasz Mozler, Michał Kieca (58 Cezary Kępczyński), Paweł Kohut, Oskar Trzepacz (85 Krzysztof Wiktorowicz), Wojciech Bzdęga, Mateusz Jaros, Michał Koźlik, Michał Chyrek (71 Patryk Bobkiewicz).

Oskar Trzepacz                                             Wojciech Bzdęga                                          Michał Chyrek