ZWYCIĘSTWO ORLIKÓW W BRZEGU DOLNYM, SZYMON OSTROMECKI NAJLEPSZYM ZAWODNIKIEM

Zawodnicy drużyny orlików U-11 nie próżnują. Po zakończeniu rundy jesiennej Ligi Terenowej Młodzików w miarę regularnie uczestniczą w turniejach halowych. Ostatni z ich udziałem – Mikołajkowy o Puchar Burmistrza Brzegu Dolnego odbył się w minioną sobotę, 3 grudnia. Na parkiecie dolnobrzeskiej hali im. Andrzeja Grubby (niegdyś świetnego, niestety już nieżyjącego polskiego tenisisty stołowego) o okazały puchar walczyło osiem zespołów z czterech powiatów województwa dolnośląskiego. Tym razem na starcie zabrakło drużyn z topowych klubów naszego regionu szczycących się bardzo dobrą pracą z dziećmi i młodzieżą. Nie oznacza to, że obsada turnieju była słaba. Pomimo zaledwie kilkuletniej bytności na mapie piłkarskiej widać już efekty pracy w akademiach futbolowych: dolnobrzeskiej i milickiej. Dobrze i bardzo dobrze można mówić o szkoleniu piłkarskiego narybku w Wołowie i Pęgowie. Tyle tytułem wstępu.
A teraz krótko o samym turnieju. W fazie eliminacyjnej rywalizacja toczyła się w systemie „każdy z każdym” w dwóch czterozespołowych grupach. Czas gry wynosił 1×12 min. Drużyny występowały w składach pięcioosobowych (bramkarz oraz 4 zawodników w polu). Zespół Piasta eliminacje przebrnął bez straty punktu.

GRUPA B – wyniki meczów Piasta:
Piast – Akademia Piłkarska II Brzeg Dolny 2-1; bramki: M. Łukawy 2
Piast – Oratorium Środa Śl. 4-1, bramki: K. Targoni 3 i M. Łukawy 1
Piast – MKP Wołów 1-0; bramka: S. Ostromecki

BILANS GIER ELIMINACYJNYCH: 3 mecze: 3 zwycięstwa; bramki: 7-2.
Pozostałe wyniki: MKP Wołów – Oratorium Środa Śl. 2-1; MKP Wołów – Akademia Piłkarska II Brzeg Dolny 2-1; Akademia Piłkarska II Brzeg Dolny – Oratorium Środa Śl. 0-0.

Tabela grupy B:
Piast Żmigród
MKP Wołów
Akademia Piłkarska II Brzeg Dolny
Oratorium Środa Śląska

Tabela grupy A:
Zorza Pęgów
Akademia Piłkarska I Brzeg Dolny
Akademia Sportu Milicz
Orliki Gmina Miękinia

W spotkaniu o wejście do finału Piast zagrał przeciwko pierwszej drużynie gospodarzy. Zaczęło się nieszczególnie, od straty bramki. Później było już tylko lepiej, gole strzelali tylko nasi chłopcy.
Mecze półfinałowe o miejsca 1-4:
PiastAkademia Piłkarska I Brzeg Dolny 4-1; bramki: S. Ostromecki 3 oraz M. Łukawy 1
Zorza Pęgów – MKP Wołów 1-0

W finale naszym przeciwnikiem był bardzo dobrze grający zespół Zorzy Pęgów. Tym razem to Piast szybko objął prowadzenie. Niestety nie udało się podwyższyć wyniku, za to ambitnie grającym pęgowianom dopisało szczęście po pięknym uderzeniu z dystansu doprowadzili do wyrównania. O zwycięstwie w turnieju decydował konkurs rzutów karnych. Minimalnie lepsi okazali się w nim żmigrodzianie. Każdy z 4 strzelających naszych zawodników znalazł receptę na pokonanie bramkarza Zorzy, natomiast strzeżący tylko w konkursie bramki Piasta, Maciej Łukawy w czwartej serii popisał się udaną interwencją.

FINAŁ:
PIAST – ZORZA Pęgów 1-1, karne 4-3; bramka: F. Żur; rzuty karne, wszystkie skuteczne: S. Ostromecki, K. Targoni, M. Targoni i F. Żur.

Końcowa kolejność turnieju

  1. Piast Żmigród
  2. Zorza Pęgów
  3. Akademia Piłkarska I Brzeg Dolny
  4. MKP Wołów
  5. Akademia Sportu Milicz
  6. Akademia Piłkarska II Brzeg Dolny
  7. Oratorium Środa Śl.
  8. Orliki Gmina Miękinia

W Brzegu Dolnym w drużynie Piasta zagrali zawodnicy, których widzimy w towarzystwie trenera Jana Fedyny na zamieszczonym poniżej zdjęciu.

ORLIKI_Turniej_Halowy_Brzeg_DOl._3.12.16

Stoją od lewej: Szymon Walendzik (rok ur. 2006), Kamil Figura (2007), Szymon Ostromecki (2006), Maciej Targoni (2006) i Maciej Łukawy (2006). Rząd dolny od lewej: Oskar Żygadło (2006), Filip Żur (2007), Michał Urbaniak (2007), Filip Cieśla (2006) i Kacper Targoni (2006).

Podsumowanie turnieju. Cieszymy się z wygranej drużyny Piasta, które odniesione zostało w nowych strojach ufundowanych przez państwo Dorotę i Marcina Żygadło, ale zdajemy sobie równocześnie sprawę, jak wiele, bardzo wiele czeka jeszcze chłopców pracy, by stać się piłkarzami przez duże „P”. Minuty dobrej gry często przeplatali krótszymi lub dłuższymi fragmentami słabszej postawy. KOŃCOWY BILANS GIER ELIMINACYJNYCH (bez konkursu rzutów karnych): 5 meczów: 4 zwycięstwa i 1 remis; bramki: 12-4. Niemniej niż ze zwycięstwa drużynowego cieszymy się z osiągnięcia indywidualnego naszego piłkarza. Na miano to zasłużył Szymon Ostromecki, który został przez organizatorów uznanym Najlepszym Zawodnikiem Turnieju. Szymon to nie tylko bardzo dobry i pracowity chłopiec, ale również bardzo dobry kolega, uczeń i przede wszystkim wzorowo wypełniający swoje obowiązki kapitan zespołu. Brawo Szymon !!!

Ostromecki_S._Najlepszy_Zawodnik_Turnieju_w_Brz._Dol._3.12.16Szymon Ostromecki Najlepszy Zawodnik Turnieju w Brzegu Dolnym

Udział w turnieju w Brzegu Dolnym doszedł do skutku dzięki pomocy rodziców, którzy w całości sfinalizowali koszty wyjazdu (opłata startowego 150 zł, przejazd i zakup posiłku). W tym miejscu na usta ciśnie się jedno słowo – DZIĘKUJEMY!!!