ZWYCIĘSTWO W BIELAWIE

8. mecz z rzędu bez porażki w IV lidze zaliczyli podopieczni Marcina Foltyna. Piast pokonał na wyjeździe Bielawiankę Bielawa 2:0, a jednym z bohaterów spotkania był nasz bramkarz, Piotr Zabielski, który obronił rzut karny oraz zaliczył asystę przy trafieniu Oskara Majbrody.

W 1. połowie meczu nie oglądaliśmy bramek, co nie oznacza, że oba zespoły nie miały okazji na ich zdobycie. w 3. minucie meczu po strzale piłkarza Bielawianki po raz pierwszy między słupkami wykazać musiał się Zabielski. 10 minut później przed dogodną sytuacją do zdobycia bramki stanął Marcin Gołębiowski, lecz i jego strzał został zatrzymany przez bramkarza. Na bramkę gości uderzali w pierwszej części gry jeszcze m.in. Sołtyński i Majbroda.

Po zmianie stron spotkanie w Bielawie nabrało “rumieńców”. W 63. minucie meczu Tobiasz Jarczak technicznym podaniem skierował piłkę na skrzydło do Oskara Majbrody, ten z kolei dośrodkował wprost na głowę właśnie Jarczaka, który precyzyjnym strzałem dał nam prowadzenie. 5 minut później po zamieszaniu pod bramką Piasta arbiter główny podyktował jedenastkę dla Bielawianki, karząc za faul żółtą kartką Piotra Zabielskiego. Do piłki podszedł najlepszy strzelec IV ligi – Radosław Grzywniak, lecz jego strzał, jak i również 2 próby dobitki obronił golkiper Piasta, rehabilitując się tym samym za sprokurowanie rzutu karnego. W 83. minucie meczu bramkarz Piasta zdecydował się na dalekie i jak się okazało celne podanie do Oskara Majbrody, a ten strzałem przy dalszym słupku przypieczętował nasze zwycięstwo.

Za tydzień w Żmigrodzie czeka nas prawdziwy hit IV ligi. Zmierzymy się w nim z Foto-Higieną Gać, która dzięki swojej wygranej oraz remisowi Słowianina Wolibórz przesunęła się na pozycję wicelidera rozgrywek i traci do Piasta jedynie 3 punkty. Początek spotkania w sobotę 15 października o godz. 14:00 na Stadionie Miejskim w Żmigrodzie.

Bielawianka Bielawa – Piast Żmigród 0:2 (0:0)

Bramki: 63′ Jarczak, 83′ Majbroda

Żółte kartki: Buczyński – Sołtyński, Gołębiowski, Zabielski, Antochów

Skład Piasta: Zabielski – Chouwer (85′ Łakomy), Żytko, Juwa, Maksymenko, Majbroda, Matysiak (46′ Łukaszewski), Sołtyński (71′ Antochów), Jarczak (88′ Kupczyk), Dyr (62′ Olikiewicz), Gołębiowski (65′ Mazurek)

Rezerwowi: Korytkowski, Mazurek, Olikiewicz, Antochów, Łukaszewski, Kupczyk, Łakomy

[SKRÓT MECZU]

fot.: Bielawianka Bielawa