ZWYCIĘSTWO W SPARINGU NUMER 3

Piast Żmigród pokonał w 3. sparingu okresu przygotowawczego Polonię Środa Wielkopolska. Pomimo dwóch bramek straconych w pierwszej części spotkania, podopieczni Łukasza Surmy zdołali odwrócić losy meczu i zwyciężyć 3:2.

Na wstępie trzeba przyznać, że warunki do gry nie były tego dnia najłatwiejsze. Silny wiatr utrudniał zawodnikom obliczanie toru lotu piłki i obniżał odczuwalną temperaturę. W mecz lepiej weszła Polonia, która w pierwszych minutach starała się grać wysokim pressingiem, lecz stopniowo Piast dochodził do głosu i szukał swoich sytuacji do zdobycia bramki. Przejście naszej drużyny do ofensywy skrzętnie wykorzystali poloniści, którzy w odstępie 10 minut strzelili 2 bramki. Najpierw wynik otworzył Krzysztof Maślanka, a w 33. minucie na 2:0 podwyższył pięknym strzałem z dystansu Jakub Giełda. Piast zdołał jednak odpowiedzieć na te trafienia tuż przed przerwą za sprawą bramki zawodnika testowanego.

Drugą połowę Polonia rozpoczęła całkowicie inną jedenastką, w której znalazł się m.in. znany z występów w Lechu Poznań Luis Henríquez. Po przerwie żmigrodzianie ruszyli do odrabiania strat i już w 53. minucie meczu udało im się wyrównać stan spotkania dzięki trafieniu w samo okienko Kacpra Głowieńkowskiego. Polonia starała się znów wyjść na prowadzenie, ale strzały zawodników z Wielkopolski albo mijały bramkę Mateusza Filipowiaka, albo lądowały w rękach naszego bramkarza. Ostatnie słowo należało jednak do Piasta. W 80. minucie spotkania błąd defensywy naszych przeciwników wykorzystał Szymon Sołtyński, który pewnym strzałem pokonał golkipera gości.

Za tydzień “Dumę Doliny Baryczy” czeka sparing z wrocławską Ślęzą, który rozegramy w sobotę 12 lutego o godz. 12:00 w kompleksie piłkarskim na Kłokoczycach.

Polonia Środa Wielkopolska – Piast Żmigród 2:3

Bramki: 22′ Maślanka, 33′ Giełda – 40′ Testowany, 53′ Głowieńkowski, 85′ Sołtyński

Skład Piasta: Korytkowski (46′ Filipowiak) – Gołębiowski (46’ Testowany), Koźlik, Majbroda, Dyr (60’ Krawczyszyn), Jarczak, Sztylka (46’ Łukaszewski 75’ Błoński), Sołtyński, Moryson (65 Wojtkowiak), Testowany (46’ Głowieńkowski), Testowany (46’ Testowany)